Güncel
Giriş Tarihi : 07-11-2021 22:16   Güncelleme : 07-11-2021 22:16

​​​​​​​Uluslararası Karayolu Taşımacılığının Önemi ve Sunduğu Hizmetler

Uluslararası taşımacılık, kısaca eşyaların, malzemelerin ve ürünlerin ülkeden ülkeye karayolu, denizyolu, demiryolu ya da havayolu gibi farklı taşımacılık yollarının kullanılması ile gerçekleştirilen taşıma işlemlerini ifade eder.

​​​​​​​Uluslararası Karayolu Taşımacılığının Önemi ve Sunduğu Hizmetler

Karayolu taşımacılığı, 20. Yüzyılda otomotiv sanayinin sanayinin gelişmesiyle öne çıkmayı başaran ve günümüzde ise yurtiçi taşımacılık faaliyetlerinin yanı sıra uluslararası pazarlarda da önemli bir rol üstlenen bir lojistik sistemdir. Uluslararası karayolu taşımacılığı, yüklerin güvenli bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan en temel taşıma yöntemi olmaktadır. Başlangıç noktasından varış noktasına kadar yüklerin hem hızlı hem de sağlam bir şekilde teslim edilme olanağı vardır.

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Önemi Nedir?

Uluslararası mal trafiği söz konusu olduğunda önemli bir yere sahip olan uluslararası karayolu taşımacılığı, birçok ayrıcalık sunması nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen lojistik hizmet olan karayolu, yaygın olarak kullanılır. Çözüm odaklı yaklaşım ile hareket edildiğinde yükün cinsine uygun bir taşıma aracının bulunması kolaydır. Ayrıca uluslararası karayolu taşımacılığı ile yükler hedeflenen noktaya daha hızlı bir şekilde ulaştırılabilir. Karayolu, dünya geneline bakıldığında pek çok noktada kesintisiz devam etmektedir. Uluslararası düzeyde de önem görmesi uluslararası karayolu taşımacılığı hizmetini kolaylaştırmaktadır. Dolayısıyla hemen hemen her koordinata ulaşımın olması karayollarının önemini artırmaktadır. Karayolu ile yapılan taşımacılıkta farklı hacimlerde taşıma gerçekleştirilebilir. Güvenlik standartlarının göz önünde bulundurulması ile gerçekleştirilen uluslararası karayolu taşımacılığı, güvenli bir taşıma yöntemi olarak görülür. Bundan dolayı düşük elleçme maliyetinin yanı sıra hasar riski de azdır.

Kara Taşımacılığı ile Sunulan Hizmetler

Sektörün hızlı gelişmesi yenilikçi çözümleri beraberinde getirirken müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi yanıtı verecek nakliyat sürecini verimli bir hale dönüştürür. Güzergah seçimindeki esneklik, taşıma kapasitesi ve yüklerin belli mesafelere hızlı taşınmasını sağlaması ile öne çıkan uluslararası karayolu taşımacılığı ile komple ve parsiyel yüklerin taşınması mümkün olur. 

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Uluslararası lojistik denildiğinde akla gelen karayolu ile farklı nakliyat şekilleri gerçekleştirilir. İngilizce açılımıyla “Less Container Load- LCL” olan parsiyel taşımacılık müşterilerin beklentilerine uygun olacak şekilde yapılan bir taşıma metodudur. Parsiyel taşımacılığa yüklerin konteynerleri doldurmadığı durumlarda başvurulur. Konteyner içerisindeki yükler birden fazla müşteriye ait olabilir. Dolayısıyla konteyner dolmadığı takdirde konteyner içerisine farklı birden fazla şirketin yükleri yüklenebilir. Bu şekilde birden fazla müşterinin yükü aynı güzergaha ulaştırılır ve zamandan tasarruf sağlanır.

Komple Taşımacılık Nedir?

Komple taşımacılık, bir firmaya ait yükün tek bir taşıma aracına yüklenip tek başına taşınmasına denilmektedir. İngilizce açılımı Full Truck Load olmaktadır. FTL taşımacılık olarak da ifade edilen bu taşımacılıkta yükün konteyneri tam doldurması önemlidir. Komple taşımacılıkta yüklerin alınması ile eşyalar en ideal ve hızlı bir şekilde firmanın belirttiği varış noktasına ulaştırılır.

Sertrans ile Uluslararası Nakliyede Hızlı ve Etkili Çözümler

Uluslararası karayolu taşımacılığı, titizlik ve profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Taşımacılığı gerçekleştirecek firmanın beklentileri kusursuz bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir. Uygun koşulları sağlayarak yüklerin teslim edilmesini sağlamalıdır. Sertrans Logistics, 30 yılı aşan deneyime sahip olup uzman kadrosuyla birçok alanda olduğu gibi uluslararası karayolu taşımacılığı alanında da hizmet vermektedir. Tekstil, e-ticaret, otomotiv, kozmetik ve sağlık hizmet verdiği sektörler içerisinde yer almaktadır. Sertrans, müşteri odaklı hareket ederek yüklerin pek çok noktaya ulaşmasını sağlamak için uluslararası network gücünü kullanmaktadır.

Deneyimli ve hızlı çözüm üreten kadrosuyla alanındaki uzmanlığını gösteren Sertrans ile uluslararası karayolu taşımacılığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yüklerinizin zamanında %99.9 oranında hasarsız teslim edilmesini sağlarken ticaret değerinizi artırabilirsiniz. Siz de Sertrans ile hemen iletişime geçin, esnek ve yaratıcı çözümler ile yüklerinizi en güvenli şekilde hedeflenen lokasyona ulaştırın.