Spor
Giriş Tarihi : 01-02-2021 13:27   Güncelleme : 01-02-2021 13:27

Ümraniye Samsunspor maçı için gözler TFF'de son kararı ne olacak... İşte olası senaryolar

Merkez Hakem Kurulu bir görüş beyan eder TFF Yönetim Kurulu'na. TFF, bu maçın her türlü karar verme yetkisine sahiptir. Yaşanan olay sonrası hakemin gösterdiği kartlar iptal edilebilir. Yönetim Kurulu bir karar verecek. Kural hatalarında; maç yeniden 0-0 da başlayabilir. Veya 88'nci dakikadan kaldığı yerden oynanmasına karar da verebilir. Ya da sonucunu tescil ediyoruz da diyebilir.

Ümraniye Samsunspor maçı için gözler TFF'de son kararı ne olacak... İşte olası senaryolar

TFF Birinci Ligi'nde Yılport Samsunspor'un deplasmanda oynadığı Ümraniyespor maçının son dakikalarında yaşanan olaylar bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Hakem atışı sonrasında Ümraniyespor'dan Okan Derici'nin bir anda topu olarak boş kaleye gol atmasıyla başlayan kaos sonrasında ulusal medya da eski hakemler ve spor otoriteleri maçın hakemi Ramazan Keleş'in kural hatası yaptığında hemfikir olurken; maçın nasıl tescilleneceği ise tam bir bilinmezlik. 

GEZER YORUMLADI 

Eski hakemlerden Bünyamin Gezer, dün akşam TRTspor ekranlarından Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu maçla ilgili olası vermesi beklenen kararlarını sıraladı. İşte eski hakem ve spor yorumcusu Gezer'in Ümraniyespor - Samsunspor arasında oynanan maçın geleceği hakkındaki o görüşleri;  Samsunspor, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na itirazını eder. Merkez hakem kurulu bu durumla ilgili maçın hakeminden raporunu ister. 

İŞTE O SENARYOLAR 

Merkez Hakem Kurulu bir görüş beyan eder TFF Yönetim Kurulu'na. TFF, bu maçın her türlü karar verme yetkisine sahiptir. Yaşanan olay sonrası hakemin gösterdiği kartlar iptal edilebilir. Yönetim Kurulu bir karar verecek.  Kural hatalarında; maç yeniden 0-0 da başlayabilir. Veya 88'nci dakikadan kaldığı yerden oynanmasına karar da verebilir. Ya da sonucunu tescil ediyoruzda diyebilir. TFF Yönetim Kurulu'nun bu hakları vardır. Çünkü bu konuda kesin bir kural yok. Yani top TFF Yönetim Kurulu'nda.