16 HAZİRAN 2019 Pazar 12:11
Teknoloji
Giriş Tarihi : 28-12-2018 18:18

Üniversitede insansız hava araçları konulu konferans

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından 'İnsansız hava araçlarının tarihsel gelişimi, kullanım alanları ve yasal mevzuatı' konulu konferans düzenlendi.

Üniversitede insansız hava araçları konulu konferans

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından Şehit Ferhat Kaya Konferans Salonunda İnsansız hava araçlarının tarihsel gelişimi, kullanım alanları ve yasal mevzuatı konularını ele alan konferans gerçekleştirildi. Konferansa Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan, insansız hava araçları üzerine son 10 yılda Türkiye'de hızlı bir gelişim yaşandığını vurgulayarak bu alanın mühendislik öğrencileri için bir iş fırsatı olarak değerlendirildiğini söyledi.
Konferans sonrası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Tarhan tarafından Mahmut Samet Sayım ve Doç. Dr. Tekin Susam'a teşekkür belgesi verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA