Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-10-2020 21:36   Güncelleme : 12-10-2020 21:36

Urhal: Suç oranında ciddi düşüş var

Samsunhaber.com imtiyaz sahibi Erdal Şencan, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı ve Samsunhaber.com Genel Koordinatörü Ünal Yavuz, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'ı makamında ziyaret etti.

Urhal: Suç oranında ciddi düşüş var

"VATANDAŞLARIMIZ RAHAT OLSUN"

Samsun'un Türkiye'nin en huzurlu illeri arasında olması için tüm emniyet camiası olarak gece gündüz çalıştıklarını belirten Urhal, "Samsun asayiş bakımından Türkiye ortalamasına bakıldığında kabul edilebilir bir tabloya sahip. Yani huzurlu iller sıralamasında asla kötü değiliz. Samsun meydasının çok güçlü olması ve asayiş haberlerinin anında çeşitli medya organlarında servis edilmesi nedeniyle Samsun'da çok olay yaşanıyormuş gibi bir algı var. Türkiye'de ki şehirlerin rakamlarına bakıldığında bunun böyle olmadığını görüyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımız rahat olsunlar." dedi.

"SUÇ ORANINDA CİDDİ DÜŞÜŞ VAR"

Son dönemde yapılan başarılı operasyonlarla suç ve suçlu oranında ciddi düşüşler yaşandığını belirten Urhal, "Samsun emniyet camiası gecesini gündüzüne katarak yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor. Yetenekli ve kaliteli bir ekibe sahibiz. Bu anlamda medyanın da gücüne inanıyor ve bizlere her alanda destek vermelerinden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Samsunhaber.com'u ilgiyle takip ediyorum, Samsun emniyetinin her alandaki çalışmalarına katkılarından dolayı hepinize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.