25 MAYIS 2019 Cumartesi 22:18
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-03-2019 22:36   Güncelleme : 04-03-2019 22:36

Usta esti gürledi

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin başkanlığında Samsun’da gerçekleşen medikal ve tıbbi cihaz sektörü toplantısına tepki göstererek, kendisinin konu hakkında vermiş olduğu önergenin reddedildiğini hatırlattı.

Usta esti gürledi

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, sosyal medya hesabından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Toplantı Salonu'nda Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) iş birliğinde düzenlenen ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Nurettin Canikli ve Çiğdem Karaaslan’ın katıldığı toplantıya tepki gösterdi. Erhan Usta konu hakkında yapılması gerekenlerle ilgili geçmişti önerge ve yasa teklifi sunduğunu hatırlatarak, önergenin reddedildiğini, yasa teklifinin ise komisyonda beklediğini ifade etti.

Usta, twitter hesabından şu paylaşımları yaptı,

“Erhan Usta, Samsun Türkiye'nin Medikal Sanayi ve Tıbbi Alet Üretim Merkezi olsun diye haykırırken, önerileri hep AK Parti Milletvekilleri tarafından reddedildi! O gün reddedenler, bugün seçime 27 gün kala Samsun'dalar! Hoşgelmişler! Daha yeni başladık, daha çok gelecekler!

16 Haziran 2017'de Samsun'da Medikal, Biomedikal İleri Teknoloji Endüstri Bölgesi kurulabilmesi için önerge verdik.

Ak Parti Milletvekillerinin oylarıyla bu önerge reddedildi. Nerede bu Samsun Milletvekilleri diye mecliste haykırdım.

Yılmadım, 23 Kasım 2018'de bu sefer kanun teklifi verdim ve gündeme taşıdım. Teklif halen daha komisyonda bekliyor.

Görüyorum ki, medikal ve cerrahi aletlerin üretimi konusunda  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli bugün Samsun'a gelmiş, "Cumhurbaşkanımızın özel talimatıyla buradayız." demiş.

Adama sorarlar: Daha önce neredeydiniz? Daha önce Samsun'un İşi, Gönül İşi değil miydi? Bu teşviklerden ve düzenlemelerden yararlanan Trabzon, Rize ve Zonguldak gönlünüzdeydi de, Samsun gönlünüzde değil miydi? Bugün mü girdi Samsun gönüllerinize? Neden acaba?

Değerli hemşerilerim, size söz veriyorum! Usta Sözü! Sizler benim arkamda olduğunuz sürece Samsun'un geleni gideni çok olacak! Samsun'da istihdam artacak, gelir ve refah artacak! Samsun prangalarından kurtulacak! Dev olduğunu, güçlü olduğunu tekrar hatırlayacak!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA