Güncel
Giriş Tarihi : 27-06-2020 20:00   Güncelleme : 27-06-2020 20:00

Uzman Psikologlar İle Online Terapi

​​​​​​​Yüz yüze terapi kadar etkili olan online psikolog hizmetleri dahilinde destek almanız mümkün.

Uzman Psikologlar İle Online Terapi

Uzmanlıklarını arka arkaya sıralayan İzmir psikolog arasından istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Örnek vermek gerekirse:

  • Anksiyete ve depresyon üzerine uzmanlar mevcut.
  • Evlilik ve ilişki sorunlarına yönelik destek verenler sıralanır.
  • Psikolojik sorunlar ve kişilik bozuklukları da ayrı uzmanlar tarafından ele alınır.

Güvenli ortamınızda olmanız ve online destek almanız sağlanır. Yine seanslar dahilinde danışmanlık hizmeti verilir. Yüz yüze olandan ziyade kendinizi güvende hissettiğiniz ortamda online terapi alır ve kendinizi daha iyi hissetmeye başlarsınız.

Online Danışmanlık Hizmeti

Uzmanlar her türlü konuyu ele alarak danışanlarına yol gösterir. Örneğin online terapi adı altında cinsel konular da ele alınır. Yine özgür alanında olan kişiler online destek alır ve her türlü konuya bu yolla açıklık getirebilir.

Özel olduğu için cinsel sorunlarını kendi ortamında dile getirmek isteyenler sayıca fazla. Bunun için çoğu İzmir klinik psikolog yerine online terapiden yana oluyor. Terapilere karşılık:

  • Uzmanların ve hastaların belirttiği tarih ile saat dikkate alınır.
  • Birkaç seans dahilinde online danışmanlık sağlanır.

İnternetin sağladığı kolaylıklar arasına online terapinin de katılması dikkatlerden kaçmıyor. Bu sayede cinsellikten ziyade evlilik ya da ilişki sorunları da ele alınabilir. Online danışmanlık çiftlerin destek almasını ve rahatlamasını mümkün kılar.

Uzman Klinik Psikolog Tavsiyeleri

Hem bilimsel hem de çözüm odaklı olacak şekilde terapi uygulamalarında yer alan psikologlar mevcut. Aralarından tercihte bulunurken İzmir psikolog tavsiyeleri dikkate alınabilir. Bunun üzerine binlerce seans tecrübesine sahip olanlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Mesela yetişkin ya da ergen psikolojisine karşı uzmanlaşan psikologlar arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Aynı zamanda ilişki terapistleri ve aile danışmanlığı şeklinde ayrı kategorilere yer verilir. Tüm bu kategorilerde:

  • Seans tecrübesine sahip olanları seçmeniz gerekir.
  • Sorunlara çözüm odaklı yaklaşanlarla iletişime geçmelisiniz.

Son olarak yine uzmanlığını çocuk psikolojisi üzerine sunanlar da mevcut. Gerek okul öncesi gerekse okul yaşı çocuklarına dair destek hizmeti verilir. Örneğin gelişimin değerlendirilmesi ve davranış bozukluklarının incelenmesi sağlanır. Bunun üzerine tecrübeli uzmanların yönlendirmeleri boy gösterir.

Online Terapide Ele Alınan Konular

Önceden belirttiğimiz üzere kendi konforlu ve güvenli alanında terapi almak isteyenler sayıca fazla. Üstelik terapilerin her türlü konuya çözüm getirmesi dikkatlerden kaçmıyor. Örnek vermek gerekirse takıntılardan kurtulmak ya da panik atağa karşı online terapiden faydalanabilirsiniz.

Öfke kontrolünden sosyal fobiye kadar pek çok husus çözüm odaklı olacak şekilde ele alınır. Öncelikle bir takım testler yapılır ve sorunun derinine inilir. Tespite bağlı olarak uzmanların çözüm odaklı terapilerinden faydalanırsınız. Ve online ortamda gerçekleşen terapilerde özgür davranabilirsiniz. Tüm içinizden gelenleri özgür bir şekilde ifade etmeniz beklenir. Bu sayede birkaç seansta farkı kendi gözleriniz ile görmeye başlarsınız.