Advert
Advert

Vali Kaymak, karne dağıttı

SAMSUN Valisi Osman Kaymak, Vezirköprü ilçesinde bulunan Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nde düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Vali Kaymak, karne dağıttı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde ki Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nde düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Osman Kaymak, öğrencilere öğütlerde bulundu. Öğrencilere tatil günlerinde kitap okumalarını isteyen Vali Kaymak, "Bir dönemin sonunda dinlenmeyi de hak ettiniz. Fakat dinlenmek hiçbir şey yapmamak ve boşa vakit geçirmek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Kültürel faaliyetler ve spor aktiviteler de sizlerin 2. yarıyıla daha zinde başlamanızı sağlayacaktır. Benim de sizlere tavsiyem kitap okumanın yanısıra yaşadığınız şehri tanıma gayreti içerisinde olmanızdır. Yarıyıl tatilinde bu imkanı gerçekleştirebilirsiniz. Değerli anne babalar, öncelikle çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için her türlü imkanı seferber etmekte olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Çocuklarımızın notları ne olursa olsun onları duygusal çöküntü içerisine sokacak söz ve eylemlerden mutlaka ve mutlaka uzak duralım. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve gönüllerince yaşayacakları bir yarıyıl tatili diliyorum" dedi.

241 BİN ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

İl genelinde 241 bin öğrencinin yarı yıl tatiline girdiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Bugün bin 53 okulumuzda eğitim gören 241 bin öğrencimiz ile eğitimin en büyük fedakarlığını yapan 19 bin öğretmenimiz yarı yıl tatiline giriyor. Sevgili anne babalar, bugün çocuklarınızın alacağı karneler onların ‘iyi’ ya da ‘kötü’ birer çocuk olduğunun göstergesi değildir. Karne çocuğunuzun ders performansını gösteren, güçlendirilmesi gereken kazanımları görmemizi sağlayan belgelerdir. Bugün verilen karneler sadece çocukların değil aynı zamanda anne babaların, öğretmenlerin ve bizlerinde karneleridir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere onur belgeleri Vali Osman Kaymak tarafından verildi. Vali Osman Kaymak, protokol üyeleri ile sınıflara giderek öğrencilerin karnelerini ve başarı belgelerini verdi. Törene ayrıca Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Dizel devri kapanıyor
Dizel devri kapanıyor