Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2021 14:23   Güncelleme : 22-03-2021 14:23

Yaşam Alanınız için Olmazsa Olmaz Koltuk Takımları

Yaşanılan zorluklarla hatırlanacak olan 2020’yi geride bıraktık. Bir yıldır hayatımızda gerçekleşen bu köklü değişikler bakış açımızı da değiştirdi.

Yaşam Alanınız için Olmazsa Olmaz Koltuk Takımları

Mevcut durumun verdiği huzursuzluk zihnimizi dağıtmak için bizi evimizde küçük ya da büyük bazı değişiklikler yapmaya itti. Bu değişimlerin başında dekorasyondaki yenilikler geldi. Değişimden en çok payını alan da oturma odası oldu. Oturma odası ortak kullanım alanı olması sebebiyle evin en önemli yerlerinden biri. Çeşitli dekorasyon ürünleri kullanılsa da oturma odasının en temel parçası koltuk takımı. Göze hitap etmesi kadar konforlu olmasına da dikkat edilen koltuk takımı seçiminde bazı önemli noktalar var. Günlük yaşamınıza renk katmak ve yakında gerçekleşmesini umduğumuz buluşmaları güzelleştirmek için önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?

Chesterfield Koltuk Takımı Modelleri: Zamansız Modayı Yakalayın

 1800’lü yılların İngiltere'sinden günümüze kadar kullanılmaya devam eden Chesterfield koltuk takımı modelleri, eskimeyen modasıyla ve nostaljik görüntüsüyle göz dolduruyor. Karakteristik duruşuyla diğerlerinden hemen ayırt edilen Chesterfield modeli,onlarca yıldır kullanılan zamansız bir model. Deri, kadife ve nubuk gibi çeşitli malzemelerle üretilse de sırt ve kollarının eşit yüksekliğiyle ve kapitone detaylarıyla karakteristik duruşunu koruyor. Klasik koltuk takımları arasında ilk akla gelen modellerden biri olan Chesterfield koltuk takımı, ahşap ayaklarıyla doğal bir görünüm sunuyor. Engince Mobilya’nın geniş ürün seçenekleri arasında bulunan Palmira Koltuk Takımı, yatak olabilme özelliği ile misafiri bol olan evler için ideal bir koltuk takımı modelidir. Bunun yanında kadife ve nubuk kumaşlardan üretilmiş olması da odanızda ayrı bir zarafet havası estirecektir. Nostaljiyi ağırbaşlı bir görüntüyle birleştirmek isteyenler için de deri Chesterfield Koltuk Takımı olan Ratosa Koltuk Takımı yerinde bir seçim olacaktır.

 Minimalist Koltuk Takımları: Sadeliğin Tasarımla Birleşmiş Hali

Günümüzde pek çok kişinin tercihi olan ve bir akım haline gelen minimalizm, modern hayatın hızı ve karmaşıklığı karşısında ferahlık isteyenlerin duruşu haline gelmiş durumda. Giyimden ev dekorasyonuna her alanda kendini gösteren minimalist tercihler evin en önemli bölümlerinden olan oturma odasına, dolayısıyla koltuk takımlarına da yansımış durumda. Konforla beraber gösterişten uzak ve göz yormayan tasarımlar arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kadifenin asaletiyle sadeliği birleştirmek için iyi bir seçim olan Diandra Koltuk Takımı, bol misafirli evler için yatak olabilme fonksiyonuyla da göz dolduruyor. Bunu yanında sadeliği doğallıktan ayrı düşünmek imkansız. Bunu ev dekorasyonuna da yansıtmak isteyenler için keten kumaştan imal edilmiş Laura Koltuk Takımı da epey cazip bir seçenek olarak görünüyor.

Modern Koltuk Takımları: Çağı Yakalayan Tasarımlar

Klasik modellerden sıkılanlar için farklı tasarımlarıyla modern koltuk takımı modelleri, geniş seçenek skalasıyla sizleri bekliyor. Yaysız yapısı sayesinde uzun ömürlü olan Odayi Koltuk Takımı, alt tarafında bulunan aynalı deri ayrıntısıyla oturma odanıza bambaşka bir hava katacak. Yuvarlak hatların ve farklı tasarımların yanında metal ayakları sayesinde modern bir görüntü sunan Lizet Koltuk Takımı, stil tutkunları için vazgeçilmez olacak. Klasikten tam olarak kopamayan, modernden de vazgeçemeyenler için ise Chesterfield modelleri anımsatan Napea Koltuk Takımı, altın renkli metal ayaklarıyla da ortama modern bir şıklık katarak farkını yansıtıyor.

Köşe Takımları: Dar Yerlerde İddialı Şıklık

Kaliteyi, estetiği ve konforu bir arada istiyorum ancak alanım dar diyorsanız sizi buraya alalım. Köşe takımlarıyla odanızdaki en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Yine klasikten vazgeçemeyenler için Chesterfield'ı anımsatan Jagu Köşe Takımı e uygun seçenek. Bunun yanında daha modern görünümlü bir tercih yapmak isteyenler içinse Nelda Köşe Takımı ideal seçeneklerden biri.

Zevkiniz e en uygun modeli bulacağınız Engince Mobilya’da takımlarınızın içeriğini isteğinize göre şekillendirebilir, farklı kırlent modelleriyle koltuklarınızı renklendirebilirsiniz. Geniş seçenekleri arasından evinize en çok yakışacak ürünü bulmak ve koltuk takımı fiyatları hakkında bilgi edinmek için Engince Mobilya’yı ziyaret edebilirsiniz.