Güncel
Giriş Tarihi : 27-07-2020 10:30   Güncelleme : 27-07-2020 10:30

Yazar Kasa Fişi Kullanımı

Yazar Kasa Fişi Kullanımı

Eskiden yazarkasalar kaba görünümlü büyük cihazlar iken günümüzde işletmeler ağırlıklı olarak yazarkasa pos cihazı kullanırlar. Kullanımı diğer yazarkasalara nazaran son derece kolay ve kullanışlı olan cihazlar vergi levhası ibraz edilmek kaydıyla tüm beyaz eşya mağazalarından ve internet üzerinden temin edilebilir.

Yazar Kasa Fişi Nedir?

Yazar kasa cihazlarının içerisinde rulo şeklinde yazar kasa fişi bulunur. Söz konusu fiş işletmenin yoğunluğuna, günlük ne kadar fiş kesildiğine bağlı olarak bitebilir. Fişin dış yüzeyi lazer kâğıt görünümünde iken ön yüzeyi kaygan bir görünüme sahiptir. Yazar kasa fişi bittiği zaman yazar kasanın arka kısmı açılarak biten kâğıttan kalan plastik aksam çıkarılır ve yeni fiş rulosu cihaza takılır ve kullanıma devam edilir.

Pos Cihazı Kâğıdı Nereden Alınır?

Yazar kasa fişi kırtasiye malzemesi satan işletmelerden temin edilebileceği gibi işletmeler daha çok toptancılardan bu ürünü temin etmeyi tercih ederler. Rulo genellikle 12’li paketler halinde satılır. İşletme, işlerlik durumu iyi bir muhitte ise günlük birkaç rulo pos cihazı kâğıdı harcadığı görülebilir. https://www.arabulgelsin.com/adisyon-yazici-rulosu-pmk20 linkinden ürünü temin edebilirsiniz.