Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-12-2020 16:04   Güncelleme : 04-12-2020 16:04

YEDAŞ'ın yaptığına bak! Vatandaşı karanlıkta bıraktı!

Samsun'un Ladik ilçesine bağlı Kızılsini mahallesi Müderris sokakta TOKİ'nin yaptığı konutlara yerleşen aileler 4 gündür karanlık içinde yaşıyor.

YEDAŞ'ın yaptığına bak! Vatandaşı karanlıkta bıraktı!

235 HANE KARANLIKTA!

Samsun'un Ladik ilçesine bağlı Kızılsini mahallesi Müderris sokakta, TOKİ tarafından hazine arazisine 7 ve 6 blok halinde yapılan konutların sokak aydınlatmalarında  4 gündür elektrik yok. Yaşadıkları sıkıntılı durumu anlatan vatandaşlar, "Sokak aydınlatmalarının daha önce elektriği vardı. Ancak YEDAŞ 4 gün önce ya abone olun ya da elektriği keseceğiz dedi ve elektriği kestiler. Şuanda bu konutlarda oturan 235 hane olarak akşam saatlerinde sokak aydınlatmalarına ait elektriğinin kesilmesi nedeniyle karanlıkta yaşıyoruz" dedi.

4 GECEDİR SORUN ÇÖZÜLMEDİ

Ladik ilçesi Kızılsini mahallesinde TOKİ tarafından yapılan ikinci etap konutların site yöneticisi Mustafa Kılıç:

"TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşlar için buraya yapılan konutlar hazine arazisi üzerine yapıldı. Daha önce sokak aydınlatmalarımız yanıyordu. Ancak 4 gün kadar önce YEDAŞ sokak aydınlatmalarının elektriğini, konutların yerleşim alanının imar planına uygun olmadığı gerekçesi ile kesti. Akşam saatlerinde 4 gündür bu konutlarda oturan insanlar karanlıkta yaşıyor. Sorunun çözümü için Ladik Belediyesine de başvurduk ancak sorunumuz çözümlenmedi. 4 gecedir sokaklarımız karanlıkta. Bize abone olun diyorlar. Evlerimizin elektriği için zaten aboneliğimiz var. Bizim anlamadığımız sokak aydınlatmalarının elektriğini YEDAŞ şimdiye kadar abone yaparak mı veriyordu." dedi.

Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr