Advert

Yediemin otoparkına çekilen yüzlerce araç çürüyor

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde haciz ve trafik cezası borçları gibi çeşitli nedenlerle yediemin otoparkına çekilen bin 500'ü motosiklet, yaklaşık 2 bin araç, hurdaya döndü. Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Mahmut Demirkan, Afrin'deki 'Zeytin Dalı Harekatı'nı anımsatarak, "Bu araçlar hurda olarak satılsın, devlet bir kısmını kendine alsın" dedi.

Yediemin otoparkına çekilen yüzlerce araç çürüyor

Keşan'da, trafik ekiplerince yapılan uygulamalarda plakasız, çalıntı, hacizli, icralık, kusurlu, tescilsiz, belgeleri eksik veya kaçakçılıkta kullanılan araçlar, yapılan işlemlerin ardından Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Yediemin Otoparkı'na çekiliyor. Eksiklerini giderenler, araçlarını geri alırken, birçok araç ise çürümeye terk ediliyor.

'13 YILDIR BEKLEYEN ARAÇLAR VAR'

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan, yediemin otoparkında bin 500'ü motosiklet, yaklaşık 2 bin aracın olduğunu belirterek, "Bir araç trafiğe çıktığı zaman bütün belgeleri olmak zorunda. Kaza, yakalama, haciz ve kaçakçılık gibi nedenlerden dolayı araçlar buraya çekiliyor. Özellikle trafik kazaları nedeniyle getirilen araçların sahipleri 'araç zaten hurda olmuş, neden koşturacağız onunla?' diyerek, araçlarını almıyor. İşletmemiz 2005 yılında kuruldu. 2005'ten bu yana, alınmayan 150 araç var. Bu araçlar ilk geldikleri gibi durmuyorlar. Başka bir yere çekmek istediğimizde iplik gibi kopuyorlar" diye konuştu.

'HURDA OLARAK SATILSIN, DEVLET BİR KISMINI KENDİNE ALSIN'

Geri alınmayan, hurdaya çıkan araçların satılarak ekonomiye kazandırılmasını istediklerini ifade eden Demirkan, şunları söyledi:

"Bu araçlar hurda olarak satılsın, devlet bir kısmını kendine alsın. Şu an askeri harekat var. Devlet olarak bir sürü gider var. Kalanı bize versinler. Yeter ki bizi bu dertten kurtarsınlar. Ayrıca banka hacizli araçlar var. Banka bu aracı yakalatıyor, ama gelip arkasında durmuyor. İnsanların araçları burada duruyor, ama borçları devam ediyor. Devletin buna bir önlem alması gerekir."

Mahmut Demirkan, araçların milli servet olduğunu belirterek, "Otoparkta bin 500'e yakın motosiklet var. Bu motorların çoğu çalıntı. Motor ve şase numaraları kazınarak silinmiş vaziyette yakalanıyorlar. Sahibi bulunsa dahi ispatlama şansı yok. Bu motosikletlerin de satılarak, ekonomiye kazandırılması lazım. Otoparkımız yaklaşık 7 dönüm, yani 800 metrekare. Artık kurtarıcının bile dönmeye yeri kalmadı. Yarın gelecek araçları biz nasıl alacağız? Bu Türkiye'nin kanayan yarası. Her yerde aynı dertle karşı karşıyayız" dedi.

Demirkan, motosikletlerden 10 lira, otomobillerden 15 lira, kamyonlardan 18 lira, TIR'lardan ise 20 lira günlük park ücreti alındığını söyledi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli