Samsun Haber
Giriş Tarihi : 31-05-2022 14:45

Yeniden Refah Partili Yaman'dan, Deveci'ye sert sözler!

Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, Başkan Deveci'ye sert sözlerle yüklendi.

Yeniden Refah Partili Yaman'dan, Deveci'ye sert sözler!

Göreve geldiği günden bu yana Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin hiç bir sözünü yerine getirmediğini söyleyen Yaman; "CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci göreve geldiği günden bu güne ya mağdur edebiyatı yapmak için belediye çalışanları ile Belediye binası önünde konuşma yaptı, ya da Atakum için üretim yapmak yerine ziyaretler yaparak boş işler ile uğraştı. 

Atakum Belediyesi'nin yaptığı kayda değer hizmet ; aslında hiç gerek olmayan LOZAN PARKI VE HALİS ÖMER DEMİR parklarının yenileme işi oldu. Kim bilir orada yolsuzluklar oldu mu neler döndü bilmiyoruz?" dedi.

BACASIZ SANAYİ NEREDE?

Yaman sözlerine şöyle devam etti; "İşsizliğe çare olacaklarını söylediler,  ne baca var ne sanayi ortada. HANIM ELİ PAZARI’da kadınlarımız yaptıkları el emeği ürünlerini ücretsiz sergileyip satabilecekler dediler orası da yandaşlar ile doldu taştı." diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE NE YAPTINIZ?
Atakum Cemil Deveci ile sadece zaman kaybettiğini dile getiren Yaman; "Belediye projelerinde yarı zamanlı iş imkanı sağlanacak dediler oda orta da yok. ATAKUM İNOVASYON MERKEZİ olacak dediler, ortada ne fol var ne yumurta. ATAKUM KENT ORMANI içerisinde daha önceki belediye tarafından başlatılan %70 ’i bitirilmiş yapıları  CHP yönetimi Atakum Belediyesi olarak çürümeye bıraktınız. Bu Atakum halkının milli serveti unutmayın.
Belediyelerde devamlılık esastır" şeklinde konuştu.

Yaman sözlerini şöyle tamamladi: "Atakum Belediyesi olarak bir önceki yönetimi eleştirip “şu kadar et borcu var, şu kadar yolsuzluk var ” diye dile getiriyorsanız, bir önceki belediye başkanını halka şikayet edecekseniz eğer  siz ondan daha iyi hizmet etmelisiniz ki bu karşılık bulsun. Hizmet etmiyorsunuz , Atakum için üretmiyorsunuz, seçim zamanı büyük büyük projeleriniz olduğunu söyleyeyip oy istediğiniz  Atakum halkının , öz mallarını satıyorsunuz üstelik. Atakum Belediyesi olarak ilk icraatınız ;  ATAKUM ARAŞTIRMA HASTANESİ EK BİNA yarısını SSK borcu nedeni ile devretmek oldu. Projeler üretip istihdam sağlayıp borcu ödemeye çalışmak yerine eldeki malları kılıfına uydurup icra yolu ile satıp  hem yandaşlarınızı nemalandırdınız idda edilirken hem de 7.200 tl maaşınız ile harcadığınız parayı yerine koyamayacağınız için 
"Çalarım kardeşim , çalacağım ” diyerek harcadığınız paraları yerine koymaya mı çalışıyorsunuz?
Atakum Belediyesi olarak  Süperonline firmasının borcu yüzünden Belediye’ye haciz gelmesine müsaade edip icralık olmasına yol açarken (bu firmanın avukatlık bürosu sizin büronuz olduğu iddiaları da var ) devlet bize yardım etmiyor deyip iller bankasından milyonlar alıp Kentsel dönüşüm bedeli olarak Belediyeye gelen milyonlarca lirayı nereye kullanıldı.0 Bunu da bilmiyor Atakum halkı. Sonra bir türkü tutturuyorsunuz SEYİR TERASI için icra yolu ile satılmasına göz yumuyorsunuz. Sahildeki YALI KAFE için bir türkü tutturup BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE devrediyorsunuz . ATA TOHUMU deyip  çocuğun kumda oynamasından farkı olmayan uğraş içine giriyorsunuz. Üç beş ağaç dikip doğa sever, iki hayvan sahiplendirip hayvan sever oluyorsunuz . Dar gelirliler için kreş açtığınızı iddia edip, yandaşlarınızın çocukları ile doldurup ilçemizde buluna kreşlerin eğitim seviyesi düşük biz çıtayı yükselttik ki diğer kreşler bizi takip etsin deme gafletinde bulunuyorsunuz . 
Şimdide bir başka icraatınız OSMANLI HAMAMINI devretmek için belediye meclisinden yetki aldınız.
Atakum Belediyesi Renksiz televizyon gibi. Görüntü var ses yok, ses var görüntü yok. Daha ne kadar ve nereleri satıp savacaksınız?
AKP ilçe başkanlığı hükümette olmasına rağmen hiçbir müdahale bulunmuyor. CHP ilçe başkanlığı hem belediye başkanının yönetimini sevmediğinden bahsediyor hem ses çıkartmıyor. İyi parti Atakum ilçe başkanlığı hiç ortada yok bunun nedeni yapılan yanlışlara ortak mısınız  bilemiyoruz?  MHP ilçe başkanlığını bu tip muhalefette gören var mı? Yeni kurulan partilerin Atakum’ da  zaten ne yaptıkları hiç belli değil. 
Hani muhalefet? Samsunlu mu değil misiniz? Atakum’lu mu deği lmisiniz? Bunca şeyi görüp neden gündem yapmıyor ve yapılan yanlışlara ses çıkartmıyorsunuz ?  
Atakum’u parsel parsel satan bir yönetime nasıl sesiz kalırsınız?
Siz nasıl seçmenin karşısına çıkıp oy isteyeceksiniz?"