Spor
Giriş Tarihi : 08-06-2020 11:00   Güncelleme : 08-06-2020 11:00

Yıldırım'dan Enes itirafı

Başkan Yıldırım, "Ben Samsunspor'a başkan olduğumda bana dediler ki; Enes diye bir oyuncumuz var yıldız olacak. Biz Enes İslam'ı yıldız yapmaya çalışıyoruz; Enes kendine bakmıyor" dedi.

Yıldırım'dan Enes itirafı

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırrım, yeni kuracakları İlkadım Futbol Akademisi'nin birçok alanda yenilikçi olacağını ve burada eğitim gören sporcularının en iyi şekilde yetişmesi için hiçbir sorumluluktan kaçınmayacaklarını söyledi. Altyapı eğitiminin önemine vurgu yapan Başkan Yıldırım, gazeteci Salım Yıldız ile yaptığı söyleşide oyuncuları Enes İslam İlkin hakkında da yorumda bulundu.  

ÇALIŞAN KAZANACAK 

Buna en yakın örneğin Enes İslam İlkin olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım, "Ben Samsunspor'a başkan olduğumda bana dediler ki; Enes diye bir oyuncumuz var yıldız olacak. Biz Enes İslam'ı yıldız yapmaya çalışıyoruz; Enes kendine bakmıyor. Oyuncuyu zorla kendine bakmasını sağlayamazsınız. Messi öyle bir anda Messi olmuyor. Mesala Erling Haaland geliyo; 19 yaşında bir çocuk. Kısa bir süre sonra tüm dünya bu ismi konuşacak. Haaland'ın aldığı sorumluluklara bir bakın; Bizimkiler niye yapamayacak. Bizimkiler de yapacak öğrenecekler. Ne zaman; ağaç yaşken eğilir" dedi.