Spor
Giriş Tarihi : 10-11-2019 21:40

Yücel Uyar: Teknik direktör olmayacağım

Yılport Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, "Teknik direktör olarak görev almayacağım. Kulübümüz yeni bir teknik adam ile yoluna devam edecektir" dedi.

Yücel Uyar: Teknik direktör olmayacağım

Teknik Direktör İrfan Buz'un istifasının ardından Kırmızı-Beyazlı takımı 3 maça hazırlayan Yılport Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, Hacettepe maçı sonrası takımdaki geleceği hakkında açıklama yaptı.

Hacettepe maçında oynanan kötü futboldan memnun olmayan taraftarların hedefi haline gelen Yücel Uyar, teknik direktör olarak görev almayacağını, kulübün yeni bir teknik adam ile yoluna devam edeceğini belirtti.

EŞOFMAN GİYMEYECEĞİM
Teknik Menajer Uyar, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Geçen sezon devre arasında bir parçası olmaktan her zaman gurur duyduğum ve yuvam olan Samsunspor'da teknik menajer olarak göreve başladım. İlk günde ve sonrasında da sürekli ifade ettiğim ‘Buraya teknik direktör olarak gelmedim, eşofman giymeyeceğim’ sözlerimin bugün de arkasındayım. Bunu defaatle belirtmeme rağmen bazı noktaların anlaşılamamış olmasının üzüntüsü içerisindeyim.

2-3 İSİMLE ANLAŞAMADIK
Sezon başında 3 yıllık bir kontrat yaparak büyük hedefler ortaya koyduğumuz teknik direktörümüz Sayın İrfan Buz’un evimizde oynadığımız ve golsüz berabere kaldığımız Sancaktepe maçının ardından 27 Ekim 2019 tarihinde istifa etmesiyle birlikte boşalan bu göreve Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu'ndan aldığımız görevle yeni bir arayış içerisine girdik. Bu süre zarfından teklif götürdüğümüz 2-3 teknik adam ile anlaşma sağlayamadık. 

EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Büyük bir camia olan kulübümüzün hiçbir zaman teknik direktörsüz kalmadığını ve bünyesinde barındırdığı tecrübeli ve donanımlı teknik kadrosu ile birlikte takımımızı Ziraat Türkiye Kupası 4.Tur karşılaşması olan Gümüşhanespor ile ligdeki Zonguldak Kömürspor ve Hacettepe maçına en iyi şekilde hazırlamaya çalıştık. Bu noktada bize büyük katkı veren ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan çalışma arkadaşlarım Adnan Öztekin, Emre Bayraktar, Recep Sermet Boyar, Adnan Güngör ve Hüseyin Çayır’a teşekkürlerimi sunarım.

TEKNİK DİREKTÖR OLMAYACAĞIM
Sayın İrfan Buz’un istifasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun tanıdığı 14 günlük yasal süre tamamlanmıştır. Dolayısıyla kulübümüz yeni bir teknik adam ile yoluna devam edecektir. Benim bu noktada hiçbir beklentimin olmadığını, teknik direktör olarak görev almayacağımı bir kez daha tüm kamuoyuna belirtmek isterim. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım."