Spor
Giriş Tarihi : 25-03-2021 17:50   Güncelleme : 25-03-2021 17:50

Yüksel Yıldırım, Bakan Kasapoğlu ile görüşecek...

İmza krizinin yaşandığı Samsunspor Futbol Akademi Tesisleri'nde söz artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda. Başkan Yüksel Yıldırım, ''İsteğimiz açık ve net. Gereken yapılmalı'' dedi.

Yüksel Yıldırım, Bakan Kasapoğlu ile görüşecek...

Yıldırım, Kasapoğlu ile görüşecek...   Gereken yapılmalı İmza krizinin yaşandığı Samsunspor Futbol Akademi Tesisleri'nde söz artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda. Başkan Yüksel Yıldırım, ''İsteğimiz açık ve net. Gereken yapılmalı'' dedi.

ARAZİ BAKANLIĞA AİT

Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Samsun Spor programına katılan Başkan Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor Futbol Akademi Tesisleri inşaatının perde arkasını açıklamasının ardından gözler Gençlik ve Spor Bakanlığına çevrildi. Tesisin inşa edildiği 52 dönümlük arazinin bakanlığa ait olduğunun ve söz konusu imzaların atılacağı protokolün 1 yıllık olmasına Başkan Yıldırım ve Samsunsporlu taraftarlar tepki göstermişti. 

İSTEDİĞİMİZ AÇIK VE NET

Başkan Yüksel Yıldırım, ''İsteğimiz çok açık ve net. 10 yıllık bir süre ve sözleşmenin imzalanmasını istiyoruz. Ama önümüze 1 yıllık protokol konuluyor. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu süreyi uzatma yetkimiz yok diyor. Sadece 1 yıllık yapılabileceğini söylüyor'' dedi. Bu gelişmelerin ardından inşaatı durdurma kararı alan Başkan Yıldırım'ın önümüzdeki süreçte Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir araya gelip çözüm noktasında girişimlerde bulunacağı öğrenildi.