Milletin vekili olmak ayrıcalık ister...
Ünal Yavuz

Milletin vekili olmak ayrıcalık ister...

Ramazan ayının rahmeti ve bereketi, bayramın yüzü suyu hürmetine 1 ay boyunca sağduyulu haberler ve yazılar yazmaya çalıştık.
Müslüman bir ülke de yaşıyorsak değerlerimizi korumak ve dini vecibelere saygılı olmak biz de aileden gelir.
Bu yüzden de kırıcı, eleştirisel yayınlara 1 ay boyunca ara verdik.
Ramazan bitti, bayramda bugün sona erdiğine göre gördüğümüz yanlışları ve doğruları kaleme almak biz gazetecilerin de en doğal hakkı.
Sosyal medya biz gazetecilere bu anlamda büyük veriler bahşederken, özellikle milletin vekili konumunda olan siyasetçilerin paylaşımları  önem arz ediyor.
Samsun'un 6 tane milletvekili, bunun içinde bir bakanı ve bir de genel başkan yardımcısı var.
Böyle bir durumda bir milletvekilinin yapacağı en doğru iş önce danışman ekibini iyi kurup, şehrin beklentileri, özlemleri, istekleri nelerdir? 
Bunları iyi belirlemesi gerekir...
Adı üzerinde 'Samsun Milletvekili' sıfatını taşıyorsanız Samsun'un her ilçesi, her beldesi, her mahallesi milletvekilinin görev alanı içerisindedir.
Bu kısa özetten sonra gelelim asıl anlatmak istediğimiz konuya;
Kısa bir süre önce Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı ile ilgili bazı eleştirilerim olmuştu.
Asla ard niyetli olmayan bu eleştiriler Sayın vekillerimizin canını sıkmış olsa da, gerçekler acıdır.
Belli ki, bu eleştirilerden ders almadıkları gibi, hatalarla dolu siyasi hayatlarına devam ediyorlar.
Karar verdim bugünkü yazımda onlara ücretsiz danışmanlık yapacağım.
Cami içlerinde teravih namazlarından sonra selfie yapmak, şehit ailesini ziyaret edip kuran okumayı medyaya servis etmek haber midir?
Sizler lideriniz de böylesine dini konuları suistimal eden paylaşımlar hiç gördünüz mü?
Asla...
Sayın Erdoğan'ın bu paylaşımlardan, resimlemelerden uzak durduğunu çok iyi biliyoruz.
İbadet Allah ile kul arasındadır...
Bunu sosyal medya aracılığıyla görsellemek ve kitlelere servis etmek te ne oluyor?
Milletvekilinin görevi bu mudur Allah aşkına?
Ben şimdi Samsun'u çok iyi tanıyan ve memleketimin sorunlarına duyarlı olan bir gazeteci olarak sizlere buradan yol gösterip, asli görevlerinizi hatırlatıyorum...
Kavak'ta 2000 bin kişilik cezaevi yapılacak devletimiz buraya 200 milyonluk bir kaynak ayırdı.
Bu Kavak'ın gelişmesi ve büyümesinde önemli bir etken başkanla görüşüp bilgi alın ve neler yapabiliriz? diye bir sorun.
Ayvacık ilçesi Samsun'un saklı cenneti konumunda olan bir ilçe. Orada çok duyarlı ve ilçenin turizminin gelişmesi için gecesini gündüzüne katan bir belediye başkanı var. Onunla bir konuşup 'Burayı Trabzon'da olduğu gibi Uzun Göl konumuna getirebilir miyiz?' diye sorun öğrenin.
Vezirköprü'de dünya da büyük kabul gören Vezirköprü kanyonu turizmin gelişmesine nasıl katkı sağlar? Bunu bir araştırın.
Yakakent Samsun'un en çok turist çeken ilçesi. Burada Büyükşehir Belediyesinin altyapıya harcadığı 50 milyonluk yatırım ilçeyi önemli bir tatil beldesi haline getirecek. 'Yakakent dünya ya açılabilir mi' diye vakit ayırıp kafa yorun.
Bafra Kolay'da TKDK destekli ve yine büyükşehir belediyesinin turizme yönelik dev bir projesi hayata geçiyor. Haberiniz var mı? Yoksa TKDK koordinatörü Bülent Bey'den bir bilgi alın...
Yine Bafra'da sedde projesi ve otogar az da olsa işsizliğe bir çare olacak. Çocuklarımızı uyuşturucu batağından kurtarıp burada iş alanları sağlanabilir mi? diye bir araştırıp ilgilenin zahmet olmazsa...
Terme'de Miliç sahili dünyanın bir çok önemli sahil kentleriyle yarışır hale getirildi. Bir bakın nasıl fayda sağlayabilir siniz diye?
Samsun'un en az hizmet alan ve sel baskınlarına maruz kalan ilçesi Salıpazarı'nda barajlar, köprüler yapılıyor. Gecikme var mı? İlçenin ihtiyaçları nelerdir? diye bir gidin Allah aşkına...
Çarşamba'da selden zarar gören vatandaşlarımızın dertlerini hiç dinlediniz mi acaba? Gariban köylülerin sıkıntıları zararları nedir? Sayın Bakanımız ve bazı milletvekillerimiz ilçe de çadır kurmuş durumda. Zahmet olmazsa sizler de bir gidip vatandaşlarımızı dinleyin.
Samsunspor bu sene ligde son maçta kalarak sırat köprüsünü geçti. Bu takım şehrin markası. Yalandan da olsa başkanla bir görüşüp takımın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını bir dinleyin. Ne yapabiliriz diye bir sorun.
Şehrin ekonomisini yönlendiren Ticaret ve Sanayi Odası ve borsa başkanlarıyla bir görüşüp fikir alışverişinde bulunun. Samsun'un gelinen son noktada ekonomik verilerini öğrenip bu konuda medyaya haber servis edin.
Karadeniz'in tek göç alan ilçesi Atakum'da yaşanan hızlı gelişmenin ve büyümenin neler getireceğini araştırın. Elinize mi yapışır?
Canik'in kız basketbol takımı var mesela. Bizleri süper ligde temsil eden tek spor takımı? Kızlarımızla bir sohbet edip baskotbola olan ilginizi artırın.
18-30 Temmuz tarihleri arasında Dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu Samsun'da yapılacak. Belki duymuşsunuzdur. Şehirdeki otellerin doluluk oranı, ihtiyaçları, beklentileri nelerdir? Bir ziyarette bulunun.
İşte kısaca ilk anda aklıma gelen bu sorunlara kafa yoran, beklentileri araştıran, halkın özlemlerini yerine getirebilen, Samsun'u sevmeyi kendine dert edinen ve sorumluluk taşıyan insanlara biz milletin vekili diyoruz.
Efsane olacaksan, siyaseti yürekten yapacaksan, şehirle yatıp şehirle kalkacaksan, gazoz olmayacaksan bunları yapabileceksin.
Camilerden selfie yapmakla, şehit cenazelerinden fotoğraf verip kuran okumakla bu işler olmuyor.
O işler bizlerin insan olmasındaki temel değerleridir.
Benim anlatıklarım milletin vekili olmanın asli görevleri arasındadır.
Siz bir danışman kadronuzu gözden geçirin...
Milletin vekili olmak ayrıcalık ister...
Böyle kıytırık işlerle uğraşmayla milletin vekili olunmaz...
Ne olur peki?
Meclisin maaşlı personelleri olur sunuz?
Bilmem anlatabildim mi?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışişleri Bakanlığı'nda FETÖ operasyonu: 249 gözaltı kararı
Dışişleri Bakanlığı'nda FETÖ operasyonu: 249 gözaltı kararı
Boşanma aşamasındaki eş dehşet saçtı
Boşanma aşamasındaki eş dehşet saçtı