“BU VATAN BİZİM”

Samsun Devlet Opera Ve Balesi, Çanakkale Zaferini Anmak İçin 18 Mart’ta Özel Bir Konser Gerçekleştirdi.

Kültür&Sanat - 19-03-2022 13:16

 “BU VATAN BİZİM”

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe’ye ait “Bu Vatan Bizim” adlı eserle seyirciyle buluştu.

Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında, 18 Mart akşamı saat 20.30’da gerçekleşen konseri, eserin bestecisi olan Kıvanç Tepe yönetti. Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu tarafından gerçekleştirilen konserde Ceren Mirza Küçük (mezzo-soprano), Bilal Doğan (tenor) ve Özgür Aslan (bas) solist olarak yer alırken koro sanatçısı Şahan Gürkan anlatıcı rolünü üstlendi. Konserin koro şefi Raushan Baigulakova.

“Bu Vatan Bizim” Kıvanç Tepe tarafından Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele sırasında şehit olan askerlerimizin anısına bestelenmiş.  “Yaşamaz Ölümü Göze Almayan”, “Bir Hilal Uğruna”, “Kendini Tarihe Verenler” adlı üç bölümden oluşan eserin kompozisyonları, Orhan Şaik Gökyay, Necmettin Halil Onan, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet gibi ünlü şairlerin şiirlerindeki dörtlüklerden oluşuyor.

A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı ve 1 bölüm olarak gerçekleştirilen konser tüm salon tarafından milli duygularla takip edili ve sanatçılar uzun süre alkışlandı.

DİĞER HABERLER
Keloğlan Canik’te

Keloğlan Canik’te

25-06-2022 - Kültür&Sanat

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

15-06-2022 - Kültür&Sanat

Web Tasarım