Davutoğlu göz yaşlarına hakim olamadı

Gelecek Partisi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle parti genel merkezinde ‘’Gençlik Buluşması’’ adıyla bir etkinlik düzenledi.

Siyaset - 20-05-2022 13:49

Davutoğlu göz yaşlarına hakim olamadı

Gelecek Partisi Gençlik Kolları Başkanları ve parti yöneticilerinin katıldığı bu etkinlikte bir konuşma yapan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Kurtuluş Savaşında gençlerin rolüne dikkat çekti. Özellikle İzmir’de düşmana ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’in 31 yaşında bir genç olduğunu ve Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a ayak basmasından 4 gün önce bu eylemi nedeniyle şehadete yürüdüğünü anlatırken sesinin titremesine ve gözlerinin yaşarmasına engel olamayan Davutoğlu katılımcılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda gençlere sonsuz güvenini dile getiren Davutoğlu, kindar değil sevgi dolu ve donanımlı bir gençlik arzuladıklarını vurgulayarak gençlere çok güvendiğini ve sorumluluk almaktan asla kaçınmamaları gerektiğini söyledi. Mustafa Kemal’in Samsun’a 38 yaşında bir general olarak milli mücadeleyi örgütlemek üzere çıktığını ve esasen toplum dinamiklerinin de bu mücadeleye ruhen hazır olduklarını belirtti.

Katılımcıların farklı duygular yaşadığı ve kimi zaman hüzün dolu kimi zaman şenlik havasında geçen Gençlik Buluşması, Davutoğlu’nun gençlerle toplu resim çektirmesinin ardından sona erdi.

DİĞER HABERLER
Babacan ile esnaf arasında dolar ve altın diyaloğu

Babacan ile esnaf arasında dolar ve altın diyaloğu

25-06-2022 - Siyaset

Ali Babacan:  ‘Bütün dengeler bozuldu ama çabuk düzelir’

Ali Babacan: ‘Bütün dengeler bozuldu ama çabuk düzelir’

24-06-2022 - Siyaset

Web Tasarım