“DOSTLAR BENİ HATIRLASIN-BİR AŞIK VEYSEL HİKAYESİ”

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4.Trabzon Opera Bale Günleri bu yıl 4-6 Ekim 2021 tarihleri arasında iki büyük konser ile sahnede oldu.

Kültür&Sanat - 07-10-2021 13:00

“DOSTLAR BENİ HATIRLASIN-BİR AŞIK VEYSEL HİKAYESİ”

Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği Allegra Ensemble grubunun seslendirdiği konserlerin ardından   6 Ekim Çarşamba akşamı saat 20.00’de KTÜ Hasan Saka Salonu’nda değerli halk ozanımız Âşık Veysel’in şiirlerinin Ahmet Murat GEDİKLİ beste ve orkestra düzenlemesi ile seslendirildiği “DOSTLAR BENİ HATIRLASIN- Bir Aşık Veysel Hikayesi” anlatımlı konseri ile 4. Trabzon Opera ve Bale Günleri sona erdi. 
Şef Ahmet Murat GEDİKLİ yönetiminde ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde, Aşık geleneğimizin Anadolu’daki son büyük temsilcilerinden olan Aşık Veysel’in gönüllere taht kurmuş şiirlerinin hikayelerinin solistlerin anlatımları ile gerçekleştirildiği konserde Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları Mezzo Soprano Ferda YETİŞER, Tenor Ünüşan KULOĞLU, Bariton Serkan KOCADERE ile piyanoda Tuğçe DAĞLI ve bağlama sanatçısı Alper KIRAÇ sahnedeydi.
Konseri Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet METİN, Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Saadettin ÖNSEL ve çok sayıda protokol izledi. Konser sonunda konser sonunda konuşma yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet METİN ,Trabzon iline bir opera binasının yapılması konusunda destekçi olacağını ve 2022-2023 sanat sezonunda daha fazla temsil yapılması için  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile işbirliğinin devam edeceğini belirterek Orkestra şefi ve solist sanatçılara plaket takdim etti.
 

DİĞER HABERLER
Keloğlan Canik’te

Keloğlan Canik’te

25-06-2022 - Kültür&Sanat

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

15-06-2022 - Kültür&Sanat

Web Tasarım