PRİM KAMPANYASI ŞOVA DÔNÜŞTÜ!!!

Köşe Yazıları - 29-04-2021 21:24

PRİM KAMPANYASI ŞOVA DÔNÜŞTÜ!!!

Bazan insanlar  Halis bir niyetle bir işe atılırlar. O atılım reklam yapma isteğinde olanlar için fırsat-ı ganimettir. İşte o zaman Çarşı pazar karışır. Öncü olan kişi hakım demiştir ama o iş b.... Olmuştur. Altı boş projeler Balon gibi insanların elinde patlar. Öylede oldu!!

Dört gün öce iyi niyetle başlatılan Samsunspor'a şampiyonluk primi projesi malesef amacını çok aştı...

Sanki Futbolcuların paraya ihtiyacı varmış gibi düşünülmeden ve danışmanlık hizmeti alınmadan çıkılan bu yolda lastik patladı.

Neden mi ; Samsunspor kulübü Derneği kamu izmetlerinden yararlanan bir statüye sahip. Derneğe bağışta bulunan kurumlar verdiği para karşılığında teberru makbuzu alarır ve bu miktarı vergisinden düşer. Yani cebinden bilira ödememiş olur ama bu para Samsunspor'un kulübü Derneğine kalır bu vesile ile Kulübe destek olunmuş olur.

Bağış bir hayırdır. Hayır üzerinden şov yapmak günahtır. Sen karınca kararınca yaparsın bağışını. O Kulübün yöneticileri sana layık olan haberi yapar, sende belleklere kazınan bir eylem yapmış olursun. Hayır yani yardım böyle yapılır...

Bugüne kadar vaat edilen para sadece bir futbolcunun alacağı prim karşılıdır. O miktarı Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım 30 kişiye kişi başına verecek zaten. Galibiyet primleri hariç!

Siz neden futbolcuya prim vereceksiniz ki? Hemde süper lige çıkarsak. Peki çıkamaz isek ne olacak ??? Gazete ve Sosyal medyada bedava reklam yapmış olacaksınız. Şimdi bunun Samsunspor'a ne faydası var soruyorum size???

Şayet:bu işin içine siyasi şovlar karışmamış olsa. Sesiz sedasız reklamsız yapılsa ve son gün açıklansa toplanan para miktarı 10 TL bile olsa eylem amacına ulaşır verenler ayakta alkışlanırdı!

Yok efendim Büyükşehir Belediyesi Çıkarsak 555 adet Forma alacakmış, yok diğer belediye şunu yapacak mış...
Mış miş vs. 
Geçin bu isleri. Yalandan bedava reklam yapmayı...
Yemezler...
Ben yemem, yiyenlere afiyet olsun...

Sizler kulübümüze ve Başkanımıza sahip çıkmak istiyorsanız adres bellidir. Yolu bilmiyorsanız gelin ben sizi sırtımda taşır o adrese götürürüm. Yeterki siz davanıza sahip çıkın...

Birde bu projeye Forma satın alarak katkı yapmak isteyen insanları kutluyorum. Bu hususta Tunç Güvenoğlu bugün benim gözümü açtı, ardından Engin Yıldırım kardeşim. Forma dağıtma fikri güzel bir fikirdir. Şahışların kendi inisiyatifinde olan bir projedir. Ancak formaların amacına ulaşıp ulaşamayacağı şüphesi hasıl olmamak şartıyla...

Forma şatışlarında pastayı Macron firması götürüyor. Kulübe kalan kar forma başı sadece 20 TL dir...

Bence;
Kulübüne sahip çıkıp yardım etmek isteyenlere fikrimi söylüyorum" Kardeşim senin gücün 20  bin TL ye mi yetiyor. 5 bin TL karşığı Forma alalım özel olarak sen Ofisine koy gelen giden misafirlerine  hediye et. İstediğin yerlere gönder. Böylece kulüp adına da halkla ilişkiler temsilcisi olursun. Çokta güzel olmaz mı?
Geri kalan 15 bin lirayı teberru makbuzu karşılığında Kulübüne yardım et. Bir yaraya merhem ol.. 

Merak etmeyin ben sizin haberinizi ve reklamınızı size layık olacak şekilde yaparım. Sizde hem yardım etmiş hemde bir halkla ilişkiler temsilci olma şerefine nail olursunuz.. 

Halkla ilişkiler;
1997- 1999 yılları arasında Hasan Koç başkanlığında bizim özerk bir Halkla ilişkiler Kurulumuz vardı. Bende o kurulda iki yıl aktif görev yaptım. Bu konuda ne büyük projelere imza imza attığımızı Allah rahmet eylesin yaşamış olsaydı Tarık Kaptan abim sizlere anlatırdı. Ama Başkanımız Hasan Koç ve Divan Kurulu üyemiz Fikret Koç abilerime sorun, Remzi Kozal Abime sorun. Beni onlara sorun. İstanbul'da , Ankara'da, İzmir'de her yerde Samsunspor'u gururla temsil ettik. Bugün Adı SAMKON olan STK nın temeline bizler taş tuğla koyduk. Ah ahhhh...

Bu tür sosyal faaliyetlere siyaset sokarsan el sizi kullanır işi bitince acımasız ve gaddarca ümüğünüzü sıkıpbçöp konteynırına atar bilesiniz...

Hangi işe kalkışır san kalkış mutlaka konuya vakıf birinden danışmanlık hizmeti al ki çuvallayayıp mahcup duruma düşmeyesin!!!

Samsunspor'a doğru hizmet etmek istiyorsanız doğru insanlarla yola çıkacaksınız...
Bilmiyorsan bilene soracak ortak akılla hareket edeceksin...

" Ainesi ( Ayna ) iştir kişinin lafa bakılmaz..."

Saygıyla, Sevgiyle kalın...

(AHMET ÇABUK)


Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
“ASLİ GÖREVİMİZ VATANDAŞA HİZMET ETMEKTİR”

“ASLİ GÖREVİMİZ VATANDAŞA HİZMET ETMEKTİR”

24-09-2021 - Samsun Haber

Kadın Meclisi’nin projeleri  Atakum’da hayat bulacak

Kadın Meclisi’nin projeleri Atakum’da hayat bulacak

24-09-2021 - Samsun Haber

Atakum Belediyesi’nden mahremiyet eğitimi semineri 

Atakum Belediyesi’nden mahremiyet eğitimi semineri 

24-09-2021 - Samsun Haber

HALİM BATUR KULÜPLER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

HALİM BATUR KULÜPLER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

24-09-2021 - Samsun Haber

Başkan Demir koronavirüse yakalandı

Başkan Demir koronavirüse yakalandı

24-09-2021 - Samsun Haber

“Sopranolar Gecesi” Sahnelendi

“Sopranolar Gecesi” Sahnelendi

24-09-2021 - Kültür&Sanat

Sezer Çiftinin Mutlu Günü

Sezer Çiftinin Mutlu Günü

24-09-2021 - Magazin

Salıpazarı ilçesinde kentsel dönüşüm için ilk kazma

Salıpazarı ilçesinde kentsel dönüşüm için ilk kazma

24-09-2021 - Samsun Haber

Türkiye'de Covid-19 tablosu 23 eylül 2021

Türkiye'de Covid-19 tablosu 23 eylül 2021

23-09-2021 - Güncel

ÇOCUKLARIN BOYUNU UZATAN BESİNLER

ÇOCUKLARIN BOYUNU UZATAN BESİNLER

23-09-2021 - Sağlık