SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN MİNİKLERE MÜJDE! “SİHİRBAZ OZ”

2021 – 2022 sanat sezonunda birbirinden güzel eserleri seyirciyle buluşturan SAMDOB, minik seyircilerini unutmadı. “Sihirbaz Oz” çocuk oyunu, 17 Kasım 2021 günü Zehra Yıldız Salonunda sahnelendi.

Kültür&Sanat - 18-11-2021 14:22

SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN MİNİKLERE MÜJDE! “SİHİRBAZ OZ”

Geleceğin seyircileri minikler için Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı “Sihirbaz Oz” eseri 17 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 10.30’da Zehra Yıldız Salonunda sahnelendi.
“Sihirbaz Oz” çocuk oyununun bestesi, şarkı sözleri ve metin uyarlaması Özlem Abacı’ya, müzik düzenlemesi Özgür Sevinç’e, rejisi Esra Tütüncüoğlu’na, koreografisi Özgün Barılı’ya, dekor tasarımı Filiz Dinç’e, kostüm tasarımı Gülnur Çağlayan Tuluk’a, ışık tasarımı ise Oğuz Murat Yılmaz’a ait. 
50 dakika süren, tek perdeli çocuk oyunu “Sihirbaz Oz”da, Dorothy’nin başından geçenler anlatılır. Kansas’taki evinde kendi halinde yaşayan Dorothy’nin hayatı, bir gece ansızın çıkan kasırganın evini çok uzaklardaki Oz diyarına taşımasıyla tamamen değişir. Aksilik bu ya, kasırga Dorothy’nin evini Oz diyarının en korkulan insanı Kötü Yürekli Cadı’nın evinin üstüne fırlatmıştır. Ne yapacağını bilemez halde evine dönmek için İyi Yürekli Cadı’dan yardım isteyen Dorothy, çıktığı bu serüvende onunla beraber yürüyecek dostlar edinir. Korkuluk, Teneke Adam ve Aslan ile birlikte Zümrütler Kenti’ne ulaşmaya çalışırken, Kötü Yürekli Cadı’nın onlar için hazırladığı tüm engelleri aşmaya çalışırlar. 
2021 – 2022 sezonunda minik seyircileri ile buluşacak olan “Sihirbaz Oz” çocuk oyunu tekrar 24 Kasım 2021 saat 11.00’de Zehra Yıldız Salonunda sahnelenecek. Oyunun biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişelerinden ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişeleri hafta içi ve Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır. 
 

DİĞER HABERLER
Keloğlan Canik’te

Keloğlan Canik’te

25-06-2022 - Kültür&Sanat

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

15-06-2022 - Kültür&Sanat

Web Tasarım