SİNOP “DÜNYADAN ŞARKILAR” İLE MORAL BULACAK…

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 24 Ekim Pazar akşamı “Dünyadan Şarkılar” adlı piyano şan konseriyle Sinop Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de seyircisiyle buluşacak.

Kültür&Sanat - 21-10-2021 14:10

SİNOP “DÜNYADAN ŞARKILAR” İLE MORAL BULACAK…

Diego Moccia’nın piyanist olarak yer aldığı konserinin solistleri Soprano Derya Belevi ve Mezzo Soprano Polen Yağmur Aslan.
“Dünyadan Şarkılar” konserinde Shakespeare, Goethe, Cahit Sıtkı Tarancı gibi şair ve yazarların metinlerinin ya da anonim halk hikâyelerinin üzerine R. Quilter, C. İdiz, G. Faure, T. Erdener, C. Debussy, F. Schubert, G. Bizet, A. Ş. Gümeriç, G. Rossini, V. di Chiara gibi bestecilerin bestelediği şarkılar icra edilecek.
İnsanın dünyayı ve kendini yorumlama şeklinin her dilde ve kültürde ortak olduğu fikrinin vurgulanacağı konserde “Come away, Death”, “Gün Eksilmesin Penceremden” “Automne”, “Sen Sen Sen”, “Romance”, “Erlkönig”, “Bülbülüm Altın Kafeste” “Adieux de l'hotesse arabe”, “Hasret”, “La Danza”, “La Spagnola” “Sene de Qalmaz” adlı eserler seslendirilecek.
Sinop’ta yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak için Sinop Valiliği, Sinop Belediyesi, Sinop İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Telvin Sanat Akademi iş birliği ile düzenlenecek konser ücretsiz olup davetiyeler Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Telvin Sanat Akademi’den temin edilecektir.
 
 

DİĞER HABERLER
Keloğlan Canik’te

Keloğlan Canik’te

25-06-2022 - Kültür&Sanat

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

Konservatuvar öğrencilerinden muhteşem konser

15-06-2022 - Kültür&Sanat

Web Tasarım