Siyaset
Giriş Tarihi : 09-05-2023 14:27

Bolat: Yakanlar ve Taş Atanlar Aynı Zihniyet!

Türkiye İşçi Partisi Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat Erzurum’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik gerçekleşen saldırıyı kınadı. Bolat: “İnsanlara taş atanlar, insanları yakanlar aynı zihniyetin ürünü. Türkiye’nin aydınlık yarınları için bu insanlardan kurtulması gerekiyor” dedi.

Bolat: Yakanlar ve Taş Atanlar Aynı Zihniyet!

Türkiye İşçi Partisi Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat, geçtiğimiz gün Erzurum’da gerçekleşen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik saldırıyı kınadı. İmamoğlu’nun miting düzenlemesini engellemeye çalışan insanların alana attıkları taşların birçok yurttaşın yaralanmasına sebep olduğunu aktaran Bolat, “Bu nezaketsizliğin çok ötesinde bir eylemdir. Miting hakkının engellenmesinden ziyade, küçük çocukların dahi yaralandığı, asla kabul edilemeyecek bu provokasyonu kınıyorum.” dedi.

Bolat: “Türkiye’nin Gerici Zihniyetten Kurtulma Zamanı Geldi!”

Kınama mesajında “Türkiye’nin artık bu gerici zihniyetten kurtulması gerekiyor. Alanı kullanıma kapatmaya çalışan da, yeterli güvenlik önlemini tanımlamayan da, taş atanları engellemeyen de aynı yerden emir alıyor. Bunları artık geride bırakmamız gerekiyor. Sayın İmamoğlu’na yönelik gerçekleştirilen bu saldırının 93’te Madımak’ta gerçekleşen saldırı olayıyla bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Dün yaktılar, bugün taş attılar. Türkiye’nin gerici zihniyetten kurtulma zamanı geldi.” dedi. 

AdminAdmin