Siyaset
Giriş Tarihi : 10-05-2023 09:36

Bolat’tan Roman Vatandaşlara Ziyaret

Türkiye İşçi Partisi Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat Canik’te yer alan Yavuz Selim Mahallesini ziyaret etti. Roman vatandaşlarla bir araya gelen Bolat, Umut ve İnat Bildirgesi’nden bahsetti “Türkiye’de iş hayatında en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan bir tanesi olan Romanlar için kamuda %1 çalıştırma zorunluluğu istiyoruz” dedi.

Bolat’tan Roman Vatandaşlara Ziyaret

Türkiye İşçi Partisi’nin Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat, Samsun’da Romanların ağırlıklı yaşadığı Yavuz Selim Mahallesi’ni ziyaret etti, Roman vatandaşlarla buluştu. Seçim çalışmaları hakkında bilgi aktaran Bolat, vatandaşlara Türkiye İşçi Partisi tarafından yayınlanan Umut ve İnat Bildirgesi’ni anlattı.

Bolat: %1 Roman İstihdamını Zorunlu Kılmak İçin Savaşacağız

Umut ve İnat Bildirgesi’ni anlatan Bolat, “Türkiye’de iş hayatında en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan bir tanesi Romanlar. Romanlar için kamuda pozitif ayrımcılık istiyoruz. Kamuda %1 roman çalıştırma zorunluluğunu istiyoruz. Bunu hem memur alımlarında hem de diğer kamu istihdamlarında geçerli olması için savaşacağız.” dedi.

Yavuz Selim Mahallesi’nde kahvehaneye konuk olan Bolat, mahalle sakinleriyle sohbet etti. Mahalleliye seçim çalışmalarını anlatan Bolat, Cumhurbaşkanlığı seçimi için Kemal Kılıçdaroğlu’na, milletvekilliği seçimi için Türkiye İşçi Partisi’ne oy istedi. Bolat “Bir oy Kemal’e, bir oy TİP’e diyoruz.” dedi.

AdminAdmin