Güncel
Giriş Tarihi : 03-01-2023 15:11   Güncelleme : 04-01-2023 11:24

Fatsa Kapalı Pazar yeri hizmete açıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa'nın Elekçi Deresi yanındaki yaklaşık 10 dönüm arazi üzerinde inşa edilen halk pazarı vatandaşların hizmetine sunuldu.

Fatsa Kapalı Pazar yeri hizmete açıldı

İlçenin önemli bir ihtiyacına cevap vermesi amaçlanan Kapalı Pazar, vatandaşların ve esnafın yüzünü güldürdü. İlk etapta pazartesi günleri hizmet verecek olan Kapalı Pazar alanı, kara kış gelmeden vatandaşların önemli bir eksiğini gidermiş oldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi ve Devlet Su İşleri koordinesinde yürütülen çalışmalar tamamlanarak pazarcı esnafı hak ettiği, modern bir alana kavuşturuldu.

Ata Caddesi’ndeki pazar yerinin kaldırılmasının ardından çalışmalara hız veren ekipler, yaklaşık 10 dönüm alan üzerinde inşa edilen ve 8 dönümü kapalı pazar yeri olarak planlanan çalışmayı gerçekleştirerek, alanı vatandaşların hizmetine sundu.

Karadeniz Bölgesi’nin en büyüğü olma özelliğine de sahip Fatsa Kapalı Pazar Yerinde her ihtiyaca cevap verecek çalışmalar hayata geçirildi.

İçerisinde 246 adet satış birimi yer alan Fatsa Kapalı Pazar alanında peyzaj imalatları yapılarak içerisinde yürüyüş yolları, kamelya, oturma bankları, çöp kovaları ve 20 araçlık otopark oluşturuldu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’da böyle bir çalışmanın hayata geçirilmesine vesile olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür etti.

Başkan Kibar, “Şehrimizde yaptığımız modern ve uzun ömürlü çalışmalarda bizlere destek olan Fatsa'mızdaki her bir yatırımın ve çalışmanın takipçisi ve destekçisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim. Fatsa'mıza hayırlı olsun” dedi.

AdminAdmin