Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, seçim çalışmalarını yaptığı ziyaretler ile sürdürüyor. İlçelerin yanı sıra kent merkezinde mahalle buluşmaları yapan ve vatandaşlarla bir araya gelen Güney, “Biz ‘1994 ruhu’ ile sahadayız. Vatandaşımızla kucaklaşıyoruz” dedi.

‘SAHAYA İNEMİYORLAR’

Artık son 10 güne girildiğini ifade eden Adem Güney, “Sahada yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Sahada Yeniden Refah var. İktidar partisi sahaya inemiyor, halkın arasına karışamıyor. Çünkü halka diyecek bir şeyleri kalmadı. ‘İşsizliği önleyeceğiz, trafik çilesini bitireceğiz, kentsel dönüşüm yapacağız’ dediler, hiçbirini yapamadılar. Gökteki yıldızları vaat ettiler. Vaatlerini yerine getiremediler. O nedenle sahaya inemiyorlar” dedi.

‘31 MART AKŞAMI YANILDIKLARINI GÖRECEKLER’

2019 seçimleri öncesinde dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanının Samsun’a gelerek İlkadım ilçesi için kentsel dönüşüm sözü verdiğini hatırlatan Adem Güney şunları söyledi:

“2023'e kadar tamamlanacağını söylediler. Hani nerede? 2024'de yine aynı vaatle giriyorlar. Aynı hayali satarak, umudu satarak milletten oy devşirmeye çalışıyorlar. Seçimde milletimizin bunun cevabını vereceğini düşünüyorum. Çünkü sahada bu tepkiyi görüyoruz. O nedenle sahaya inemiyorlar. O tepkiyi gördükleri için kapalı mekanlarda kendileri çalıyor, kendileri oynuyor. Kapalı mekanda kendilerine propaganda yapıyorlar. Yeniden Refah Partisi, Samsun genelinde büyük bir sürpriz yapacak. Kim ne derse desin, 31 Mart akşamı bize şans tanımayan siyasi partiler bu öngörülerinde yanıldıklarını görecekler. Özellikle Yeniden Refah Partisi üzerinde seçmenin kafasını karıştırmak, aklını karıştırmak için çeşitli manipülasyon işlerine giriyorlar. Yok, anketlerde şu çıktı, bu çıktı. Bizim yaptığımız anketlerde şu anda kafa kafaya bir mücadele var. 17 ilçenin 10 ilçesini Yeniden Refah Partisi açık ara kazanıyor. Vezirköprü'nden, Tekkeköy'e, Asarcık’tan Ladik'e, Bafra’dan Canik’e, Alaçam'a, Ayvacık'a, Kavak'a, Salıpazarı’na varıncaya kadar birçok ilçede çok iddialı önde götürüyoruz. Büyükşehir'de de inşallah ipi göğüsleyeceğiz. Vatandaşımız algı operasyonlarına kanmasın, yalan vaatlere de inanmasın.”