Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili Ordu’da, asfalt ve beton yol çalışmaları devam ediyor. Karadeniz’in zorlu coğrafyasında çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mahalle ve grup yollarını standardı yüksek bir yapıya dönüştürüyor.

19 ilçede planlı ve programlı bir çalışma yürüten Büyükşehir ekipleri, hayata geçirdikleri projelerle ilçelerin çehresini değiştiriyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, il genelinde sürdürdükleri ulaşım yatırımları kapsamında Perşembe ilçesine bağlı Neneli mahallesinde beton yol çalışması başlattıklarını duyurdu.

TOPLAM 4 MAHALLEYE HİZMET VERECEK

Başkan Güler açıklamasında, “Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimizce 19 ilçemizde programlı bir şekilde asfalt ve beton yol çalışmalarımız sürüyor. Perşembe ilçemize bağlı Neneli mahallesinde başlattığımız beton yol çalışmalarımız da bunlardan birisi. Beton yola kavuşacak güzergah üzerinden Efirli, Tepecik ve Bekirli mahallerine de bağlantı sağlanabiliyor. Toplam 1700 metre uzunluğundaki yolun bir kilometrelik kısmını tamamladık. İlimize Perşembe ilçemize hayırlı olsun” dedi.