Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-05-2023 19:36

Samsun Limanındaki Denetimsizlik Bir İşçiyi Canından Ediyordu!

Bugün sabah erken saatlerde Samsunport Limanı’nda güneş enerjisi sistemiyle çalışma gerçekleştiren bir işçi patlama sonrası elleri ve yüzünden yanarak hastanelik oldu.

Samsun Limanındaki Denetimsizlik Bir İşçiyi Canından Ediyordu!

 Konu hakkında açıklama yapan Türkiye İşçi Partisi Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat “İşçilerin canı yok sayılmaya devam ediyor. İş güvenliğinin sağlanması ve denetimsizlik, işçi hayatlarını riske atıyor. Buna dur diyeceğiz!” dedi.

Bugün sabah 10.00 sularında Samsunport Limanı’nda bir işçi, güneş enerjisi sistemiyle alakalı bir bakım çalışması gerçekleştirirken elektrik panosunda olan patlama sonucu ellerinden ve yüzünden yanarak hastanelik oldu. Çıkan alevlerden etkilenerek yüzünden ve ellerinden yanarak yaralanan işçi, ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kaldırılarak tedavi altına alındı.

Gerçekleşen olay sonrasında açıklama yapan Türkiye İşçi Partisi Samsun Milletvekili Adayı Av. Arslan Bolat, iş güvenliği ve işçinin güvenliği konularına değinerek tepki gösterdi. İş güvenliğinin sağlanmasının işverenin asli görevi olduğunu vurgulayan Bolat, “İşçilerin hayatları riske atılıyor. Buna dur diyeceğiz. İşçilerin canı yok sayılmaya devam ediyor. Ufak para cezalarıyla karşılaşan patronlar, işçi canlarına ve iş güvenliği ihmallerine göz yumuyor.” dedi.
 

AdminAdmin