Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-10-2022 22:22

Samsun'da Gülcan Altan rüzgarı

Sanatçı Gülcan Altan, Samsunlu çerkeslere unutulmaz bir konser verdi.

Samsun'da Gülcan Altan rüzgarı

Atakum Belediyesi'nin katkılarıyla Atakum Belediyesi Vedat Türkali Kültür Merkezi'nde çerkes kültürünü yaşatmak ve çerkesler arasındaki bağları güçlendirmek adına etkinlik düzenlendi. Etkinlikte çerkes sanatçı Gülcan Altan sahneye çıkarak muhteşem bir konser verdi. 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Adige Kültür Derneği Başkanı Hatice Özer, çerkes kültürünü yaşatmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Adige Kültür Derneği olarak kültürümüzü ve dilimizi yaşatmak istiyoruz. Bu kapsamda etkinlikler düzenleyerek Samsun'da yaşayan çerkesleri bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu akşam düzenlediğimiz etkinliğe destek veren Atakum Belediye Başkanı Sayın Cemil Deveci'ye ve bizleri kırmayarak gecemize katılan sanatçı Gülcan Altan'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Gecede konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise kültürel faaliyetlerin sürdürülmesinin çok önemli olduğunu belirterek, bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Ardından  Adige Kültür Derneği Başkanı Hatice Özer, Başkan Deveci'ye katkılarından dolayı plaket sundu.

Konuşmaların ardından çerkes dans gösteri yapıldı. Daha sonra sahneye çıkan çerkes sanatçı Gülcan Altan, Türkçe ve Çerkesçe şarkılar söyleyerek geceye katılan Samsunlulara unutulmaz bir konser verdi.

Konserin ardından Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve Adige Kültür Derneği Başkanı Hatice Özer, Gülcan Altan gecenin anısına plaket sundu.

AdminAdmin