Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-05-2023 18:53   Güncelleme : 08-05-2023 18:55

YILDIRIM Vakfı ve Samsunspor Kulübü Derneği’nden Hatay için anlamlı destek

Samsunspor Kulübü Derneği ve Garip & Zeycan YILDIRIM Vakfı 4-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Samsun Alışveriş Şenliği’nden elde edilen stand gelirleri bağışlanarak Hatay’ın Altınözü ilçesinde basketbol sahası yaptırıyor.

YILDIRIM Vakfı ve Samsunspor Kulübü Derneği’nden Hatay için anlamlı destek

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Samsun Alışveriş Şenliği Green Golf’da 4-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti ve bu yıl da yoğun ilgi gördü. Samsunlu kadın üretici ve girişimcilerin stant açtığı ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapan şenlikten elde edilen stand gelirleri bağışlanarak Samsunspor Kulübü Derneği ve Garip ve Zeycan YILDIRIM Vakfı işbirliği ile Hatay’ın Altınözü ilçesinde basketbol sahası yapılıyor.

Kadınlar için Ücretsiz Öz Savunma Dersi Verildi

Etkinlik sırasında YILDIRIM Vakfı tarafından kadınlara “Öz Savunma Dersi” verildi.  Türkiye’nin farklı noktalarında YILDIRIM Vakfı tarafından düzenlenen ücretsiz Öz Savunma Dersi ile kadınların olası bir saldırı halinde kaçarak kendilerini kurtarabilmelerine imkan verecek temel teknikleri öğrenmeleri hedefleniyor. Sifu Kenan Kara ve asistanlarının gönüllü olarak verdiği öz savunma eğitimine katılan kadınlar öz savunmanın temel tenniklerini uygulamalı olarak öğrendiler.

Mor Forma Kampanyası 1. Yılını doldurdu

“Mor Forma” kampanyası, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde 25 Kasım 2021 tarihinde başlatıldı. Yılport Samsunspor ve Garip ve Zeycan YILDIRIM Vakfı iş birliğiyle 1 yılı aşkın süredir yürütülen Mor Forma Kampanyası ile kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesine destek verilmesi amaçlanıyor.

Vakıf Direktörü Zeycan Yıldırım’ın öncülük ettiği Mor Forma Kampanyası kapsamında, üzerinde 15 farklı dilde “kadına şiddete hayır” yazılı mor formaların satışı, futbol sezonu boyunca devam ediyor. Kampanya kapsamında Mor Forma satışından elde edilen gelirin bir kısmı, YILDIRIM Vakfı’nın bu amaçla yürüttüğü projelere kaynak olarak aktarılıyor.

Yüzlerce kadına “Öz Savunma Dersi” verildi

Eğitime, toplumsal cinsiyet eşitliğine ve gençliğin gelişimine odaklanarak toplumda fark faaliyetler yürüten YILDIRIM Vakfı’nın Ücretsiz Öz Savunma Dersi ile kadınların zihinsel ve fiziksel olarak güçlenmesine katkı sağlamak amaçlanıyor. 

Kadına karşı şiddetle mücadele için kadınların zihinsel ve fiziksel olarak güçlendirilmesi yaklaşımını benimseyen YILDIRIM Vakfı, İstanbul, Samsun ve Kocaeli’nde şimdiye kadar 450 kadın için ücretsiz öz savunma dersleri düzenledi.  Şiddete şiddetle karşılık vermek yerine kadınları güçlendirmeyi hedefleyen Öz Savunma, kadınların sokakta beklenmedik bir anda şiddete maruz kalmaları durumunda kendilerini kurtarabilecekleri 10 saniyelik bir zaman yaratabilmek amaçlanıyor.

Garip ve Zeycan YILDIRIM Vakfı Hakkında

YILDIRIM Şirketler Grubu’nun bağışlarıyla kurulan Garip ve Zeycan YILDIRIM Vakfı, sosyal sorumluluk çalışmalarını merkezine alan özel bir vakıftır. Alt sosyo-ekonomik gelir gruplarında yer alan başarılı öğrencileri yüksek öğrenimde desteklemek amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. Eğitimde ve toplumsal hayatta ihtiyaçlar değişince, vakıf da desteğini genişleterek kadınların, gençlerin ve çocukların sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek çalışmaları gündemine almıştır. Türkiye’de çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın özgüveni yüksek, donanımlı bireyler haline gelmeleri ve kendilerini gerçekleştirmeleri temel motivasyon kaynağıdır.

 YILDIRIM Grup Şirketleri’nin küresel bir güç olarak yazdığı başarı hikayesinden ilham alarak özellikle dil eğitimine odaklanan Vakıf, yüksek öğrenim bursları, okullara teknik ekipman sağlanması ve sponsorluklar gibi farklı kanallarla da eğitime desteğini sürdürmektedir. YILDIRIM Vakfı’nın eğitimde öncelikli çalışma alanı İngilizce dil eğitimidir. Türkiye’nin ilk

ücretsiz online İngilizce eğitim platformu English W/Tech’i kurulmuştur. Klasik bir dil eğitimi yerine İngilizce konuşabilmeyi ana hedef olarak belirlemiş ve yepyeni bir sistem geliştirmiştir.

YILDIRIM Vakfı’nın odaklandığı diğer çalışma alanı ise kadına yönelik şiddetin önlenmesidir. Kadına yönelik şiddeti sona erdirmek için farkındalığı artırmayı ve bu mücadelenin bir parçası olmayı amaçlayan Vakıf, “United 4 Her” başlığı altında Kadın Öz Savunma Programı’nı yürütmektedir.

 YILDIRIM Vakfı Direktörü Zeycan Yıldırım’ın öncülük ettiği “Dünyanın En Ağır Forması” kampanyası kapsamında ise üzerinde 15 farklı dilde “kadına şiddete hayır” yazılı mor formaların satışından elde edilen gelir, kadına karşı şiddetle mücadele için kullanılmaktadır.

Mor Forma kampanyası 2022-2023 sezonunda da YILDIRIM Şirketler Grubu’nun İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım’ın sahibi olduğu Yılport Samsunspor Futbol Kulübü’nün katkılarıyla devam etmektedir.

AdminAdmin