Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin hemen ardından ekiplerini bölgeye sevk eden Samsun Büyükşehir Belediyesi afetzede vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. Depremin ikinci gününden itibaren bölgede gıda işleme merkezi kuran Büyükşehir Belediyesi bu zamana kadar afetzedelere 1 milyon kişiye sıcak yemek verdi. Ramazan ayı süresince iftar ve sahurlarda yemek dağıtımı sürerken ekiplerin bölgedeki çalışmaları devam ediyor. Sıcak yemek dağıtmına Kahramanmaraş kent merkezindeki 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesinde sürdüren Samsun Anakent Turizm A.Ş. personelleri, afetzede vatandaşlara 3 öğün yemek ikram ediyor.

‘SICAK YEMEK DAĞITIMINA DEVAM EDİYORUZ’

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Anakent Turizm A.Ş. Genel Müdürü Fatih Karaçor, “Kahramanmaraş depreminin ikinci günü Elbistan ilçesinde Gıda İşleme Merkezi’ni kurup hemen sıcak yemek dağıtımına başlamıştık. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyorlar. Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesinde sıcak yemek dağıtımımız devam ediyor. Bu zamana kadar toplamda 1 milyon afetzede vatandaşımız, sıcak yemek hizmetimizden yararlandı” dedi.

‘DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem bölgesinde afetzede vatandaşlara destek vermeyi sürdürdüklerini söyleyerek “Ekiplerimiz depremden sonra hızlıca bölgeye ulaşıp çalışmalar yaptılar. İlk aşamada en önemli ihtiyaçlardan olan sıcak yemek temini noktasında bir çalışma yapmıştık. İkinci günden itibaren sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirmeye başladık. Ramazan ayı içinde de bu çalışmamız devam etti. Halen vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımına devam ediyoruz. Her zaman yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.