Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-09-2022 23:38

19 Mayıs’ta su mağduriyeti bitti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, 19 Mayıs ilçesinin mahallelerinde basınç yetersizliğinden dolayı yaşanan su mağduriyetlerini bitirdi. Yapılan altyapı yatırımıyla vatandaşların yüzü artık gülüyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şehrimizin köklü sorunlarını çözmeye ve daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

19 Mayıs’ta su mağduriyeti bitti

Samsun'un 19 Mayıs ilçesine bağlı mahallelerinde basıncın düşük olması sebebiyle yaşanan su sıkıntısını Büyükşehir Belediyesi SASKİ ekipleri çözdü. Mağduriyeti bitirmek için bölgede hummalı bir çalışma yapan ekipler, uzun yıllardır süren su çilesini sona erdirdi. Çalışma kapsamında çeşitli çaplarda yeni boru hatları döşenerek şebekelere bağlandı. Tamamlanan çalışma ile birlikte mahalle sakinlerinin de yüzü güldü. 

“SABAH KESİLİYOR, AKŞAM GELİYORDU”
SASKİ Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği çalışmayla su sorunlarının sona erdiğini söyleyen mahalle sakinlerinden 3 çocuk annesi Dilek Demirci, “Çocuklu aile olduğumuz için su olmadığı zaman çamaşır makinelerimizi çalıştıramıyorduk. Temizlik ve yemek yaparken sıkıntı yaşıyorduk. Sürekli hazır su da alamıyorduk. Sabah kesiliyor, akşam üzeri geliyordu. Böyle bir döngü içinde hayatımızı sürdürmeye çalışıyorduk” diyerek, “Muhtarımız aracılığıyla Büyükşehir Belediyemiz, şikayetlerimizi dikkate aldı. Çok şükür su çilemiz bitti. Hayatımız normale döndü. Suyumuz şimdi gürül gürül akıyor. Belediye başkanımıza ve ekiplerine teşekkür ederiz” dedi. 

ÇOK BÜYÜK BİR HİZMET
Su sorununu çözen SASKİ yönetimine dua eden çay ocağı işletmecisi Kenan Öksüz, “Tek sorunumuz suydu. Susuzluk inanın çok kötü bir şey. Ocağımız her şeyimiz suyla çalışıyor. Bu çok büyük hizmet. Söyleyecek hiçbir şeyimiz kalmadı. Su sıkıntımız bitti” diye konuştu.

SU SORUNUMUZ KALMADI
Fatma- Sadık Şafak çiftçi de, “Muhtarımız tankerlerle su getirtiyordu. Bardaklara dahi su doldurup depoluyorduk. 10 yıldan fazla susuzluk çektik. Su olmayınca hiçbir şey olmuyor. Ekmekten bile daha önemli. Şimdi Allah’a şükür suyumuz çok iyi akıyor. Su sorunumuz kalmadı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’den Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

38 MAHALLEDE SU SIKINTISI VARDI
19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beye, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 38 mahallemizde basınç yetersizliğinden dolayı su sıkıntıları vardı. Büyükşehir Belediyemizle iş birliği yaparak çözdük. Hatlarımızın tamamını yeniledik. Dereköy’de büyük çalışma devam ediyor. Beylik, Kertme, Yeşilova’nın şebekelerine su verildi. Şu an herkesin musluğundan su akıyor. Başkanımız ve ekibinden razıyız, Allah da onlardan razı olsun” dedi.

Yapılan çalışma ile içme suyu konusunda bölgedeki vatandaşların rahat bir nefes aldığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şehrimizin köklü sorunlarını çözmeye ve daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz. 19 Mayıs ilçesinde basınç yetersizliği yüzünden yaşanan içme suyu sıkıntısı da bunlardan biriydi. Ekiplerimiz kısa sürede bölgede yaşanan mağduriyeti sona erdirdi" ifadelerini kullandı.

SASKİ Genel Müdürlüğü mahalleleri daha kaliteli ve yeterli suya kavuşturmak için ilçelerdeki yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

AdminAdmin