AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Saygıdeğer Hemşehrilerim

Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır.

Tüm ülkemizde ve meşale şehrimiz Samsun’da büyük bir olgunluk ve sükûnet içinde kayda değer herhangi bir asayiş sorunu yaşanmadan vatandaşlarımız huzur içinde oylarını kullanmış, seçimlere çok büyük bir oranda katılım gerçekleşmiştir.

Aziz Milletimizin demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu gösteren bu örnek tablo ile Türkiye milli iradenin üstünlüğüne bağlılığını bir kez daha ispatlamıştır.

"KAZANAN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ OLMUŞTUR"

Saygıdeğer Hemşehrilerim

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partimiz bugüne kadar yapılan tüm seçimlerin galibi olduğu gibi 14 Mayıs seçimlerinden de Aziz Milletimizin büyük bir teveccühü ile zaferle çıkmıştır. 14 Mayıs seçimlerinin mutlak galibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Partimiz ve Cumhur İttifakımız olmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan en yakın rakibine 2,5 Milyon Oy fark atarak birinci turun galibi olmuştur. Açıklanan kesin sonuçlara göre 28 Mayısta ikinci turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan büyük bir oy farkıyla Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçilecektir.

Keza AK Partimiz seçimi açık farkla 1. Parti olarak bitirerek TBMM Sandalye sayısının %45’ini elde etmiştir. Yine cumhur ittifakımız Milletvekili seçimlerinin mutlak galibi olarak TBMM çoğunluğunu ve üstünlüğünü elde etmiştir.

"MİLLETİMİZ GÜVEN ve İSTİKRARDAN YANA OLMUŞTUR."

Saygıdeğer Hemşehrilerim

Türkiye’miz 21. Yüzyılın yükselen yıldızıdır. Yerli ve milli kalkınma stratejileri ile “Türkiye Yüzyılı”nı inşa edeceğiz… Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Türkiye’nin milli enerji ve maden politikaları, teknoloji ve savunma sanayindeki hamleleri ile jeopolitik güç olduğu küresel bir kabule dönüşmüştür.

Siyasal güven ve istikrarın sağladığı güç ve Cumhurbaşkanımızın liderliği, iç ve dış siyasette, küresel krizlerde izlenen doğru stratejiler Türkiye’nin en kısa sürede güçlü ve müreffeh büyük bir Ülke olmasını sağlayacaktır.

Güçlüyüz ve daha güçlü olacağız.

Milletimiz “Türkiye Yüzyılı” yürüyüşümüzün duraklamaya ve gerilemeye mahal vermeden devam etmesine destek vermiştir.

“KAZANAN ÜLKEMİZDİR, KAZANAN SAMSUN OLACAKTIR”

Saygıdeğer Hemşehrilerim

AK Parti iktidarlarında ulaşımdan sağlığa, eğitimden-teknolojiden spora, tarımdan sanayiye Samsun’umuza pek çok hizmet ve yatırım gerçekleşmiştir. Samsun’un tarım, ticaret, turizm ve sanayi şehri olarak mevcut ve büyük potansiyeli harekete geçirilmiş önümüzdeki yıllarda üretim, istihdam ve ihracatında büyük sıçramalar gerçekleşecektir.

Samsun kazanmaya devam edecektir!

14 Mayıs seçimlerinde Samsun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a % 62 oranıyla her zaman olduğu gibi yine büyük bir destek vermiştir.

Samsun AK Partimizin kalesidir. 2018 seçimlerinde olduğu gibi desteğini devam ettirmiş ve TBMM’nde 5 Milletvekili ile temsil yetkisi vermiştir.

Saygıdeğer Hemşehrilerim

14 Mayıs seçimlerinde demokratik olgunluk ve tercihleriniz; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Partimize vermiş olduğunuz büyük destek nedeniyle siz saygıdeğer hemşehrilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Saygılarımla