Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-03-2023 09:17

Başkan Demir'den 18 Mart mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü mesajı yayınlandı.

Başkan Demir'den 18 Mart mesajı

Demir mesajında şunları söyledi: 18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş büyük bir cesaret, inanç örneği sergilenerek Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde en ağır şartlarda bağımsızlığı için ortaya koyduğu büyük bir kahramanlık destanıdır.

Çanakkale Zaferi, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanıştır. Bu şahlanışta milletimiz; azmini, kararlılığını, iradesini, merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Bu zaferle ortaya konulan sarsılmaz ve bölünmez vatan sevgisini herkesin çok iyi anlaması, benimsemesi ve gelecek nesillere de aktarması gerekmektedir.

O gün Anafartalar’da Conkbayırı’nda tüm imkansızlıklara rağmen cepheden cepheye koşup tarihimizi yazan şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz. Günümüzde ve gelecekte de vatanımızı aynı ruh ve anlayışla korumak, her Türk vatandaşının temel sorumluluğudur.

Bu vesile ile Çanakkale destanının 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere sayısız kahramanlık destanına imza atmış tüm şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

AdminAdmin