Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza OSB’de yatırım sürecinin tamamlanmasının ardından istihdam ve üretime başlayan Tatcen Gıda Sahibi Ali Turhan’ı ziyaret ederek üretime geçen tatlı ve unlu ürünlerinin imal edildiği üretim tesisini gezerek Turhan’dan bilgiler aldı.,

 Ziyarette üretime geçen tesis hakkında Havza Belediye Başkanı Özdemir’e bilgiler aktaran Tatcen Gıda Sahibi Ali Turhan, “ Yaklaşık 25 milyon liralık bir yatırım ile üretime başladık. Firma olarak tüm imalathanelerimizi burada toplamak ve burayı üretim merkezimiz yapmak hedefi ile Havza OSB’de yatırım kararı aldık ve bu hedefimize adım adım yürümekteyiz. Burada günlük 40 ton baklava imal etmeyi hedeflemekteyiz. Hedeflerimizden biri kaliteli baklavayı ucuz fiyata hem halkımıza hem de ihraç yaparak yurt dışındaki baklava severlere ulaştırmak” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havza OSB’nin sanayicilere nakliye açısından çok büyük avantajlar sunduğunu belirterek; “Öncelikle sizleri tebrik ediyorum ve bol kazançlar diliyorum.  Yapmış olduğunuz yatırım ile hem bölge istihdama hem de ülkemiz ekonomisine katkı sunmaktasınız. OSB’miz konumu ve içerisinden geçen demiryolu ile yatırımcılar için önemli avantajlar sağlamakta. Bu imkanların daha iyi hale gelmesi için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. İnşallah Havza önümüzdeki yıllarda istihdam sorununu çözmüş ve göç alan bir ilçe olacak. Bunda sizin gibi kıymetli yatırımcılarımızın rolü çok büyük. Rabbim yolunuzu açık etsin.” Dedi.