Tekkeköy'de yaptığı büyük hizmetlerle ilçeyi hizmet yağmuruna tutan ve köy görünümünden adeta modern bir ilçeye çeviren ancak Tekkeköy'de yapılmak istenen kirli yatırımlara karşı çıktığı için Samsun'daki bazı güç odakları tarafından AK Parti adayı yapılmayınca, Tekkeköylülerin yoğun isteğiyle Yeniden Refah Partisi'nin adayı olarak seçimlere giren Başkan Hasan Togar, rakibi Mustafa Candal'ı siyasi omurgasızlık ve vefasızlıkla eleştirdi.

"Hem saygısız, hem vefasız"

AK Parti adayı Mustafa Candal'ın katıldığı bir programda, önceki seçimlerde İYİ Parti'nin Tekkeköy adayı olarak seçimlere katılmasıyla ilgili "Biz AK Partiye yeni gelmedik, geri geldik. 37 günlük değişik bir partide siyaset yaptık ve yuvamıza geri döndük" sözlerini İYİ Parti'ye ve İYİ Partili seçmene vefasızlık olarak değerlendiren Başkan Togar, "Çıktığı programda aday olduğu İYİ Parti'nin ismini söylemeden 'Değişik Bir Parti' demesi hem kendisini 5 yıl önce aday gösteren İYİ Parti'ye, hem de kendisine İYİ Parti adayı olduğu için oy veren Tekkeköylülere karşı saygısızlık ve vefasızlıktır.  Candal 2019’da İYİ Parti’nin adayı olduktan sonra İYİ Parti üyeliğini devam ettirmiştir. 14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem Cumhurbaşkanı aleyhinde hem de AK Parti aleyhinde İYİ Parti ile beraber propaganda çalışmalarına katılmıştır. Nasıl oluyor da ‘Ben 37 gün İYİ Parti’de kaldım’ açıklaması yapıyor. Milletin gözünün içine baka baka yalan konuşuyor. Rakibim hem siyaseten omurgasız hem de saygısız ve vefasız. Tekkeköylü hemşehrilerim kendisine 31 Mart'ta sandıkta siyasi omurgasızlığın, saygısızlığın ve vefasızlığın bedelini oylarıyla ödetecektir" dedi.

"Kirli yatırımcılar değil Tekkeköy kazanacak"

Togar, Tekkeköylü hemşehrilerinin 31 Mart'ta Candal'ın saygısızlığına ve vefasızlığına karşı gereken dersi vererek, 10 yıldır yapılan hizmetlere karşı vefasını ortaya koyacaklarını belirterek, "31 Mart'ta Tekkeköylü hemşehrilerim, 'Tekkeköyü yaşanmaz bir yer' haline getirmeye çalışanların adayına gereken dersi verecektir. 31 Mart'ta vefa kazanacak, 31 Mart'ta saygı kazanacak. 31 Mart'ta önceki dönem kendisini aday yapan partiye 37 günlük değişik parti macerası olarak bakarak saygısızlık yapanlar değil, Tekkeköy için kendini ortaya koyarak 'kirli işlere, kirli yatırımlara hayır' diyenler kazanacaktır. Tekkeköylü hemşehrilerimin desteği ile ilçemizde yeni bir hizmet destanı yazmak için 31 Mart'ı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.