İlk olarak Eyüpspor maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Bayram Bektaş, "Oynamamız gereken bir oyunu oynadık. Rakip, isim profili olarak belki favori olarak gözüküyordu ama biz sahada gereğini yaptık. Yaklaşık 70-75 dakika pozisyona giren, oyun oynayan, golü arayan takım olduk. Bütün veriler ve analizlerde zaten bunun altını dolduruyor. Maçın son 10-15 dakikası belki hücum süremiz azaldı. Dolayısıyla ilk oynanan oyun olmadığı için bir eksik gözüküyor olabilir. Ama genel anlamda ben memnunum. Kazanmamız gereken bir oyundu. Çünkü Samsunspor, her zaman kazanmaya oynar. Ama böyle bir rakiple de, berabere de kalmak, 2 puan kayıp 'evet' ama 3 puan da kaybedebilirdik. Çünkü o kalitede bir kadro vardı karşımızda.  Ama ben oyuncularımı kutluyorum. Her maç böyle mücadele etsinler biz her maç istediğimiz skoru alabileceğimizi gösterdiler. Dolayısıyla ilk maç deplasman galibiyeti, Eyüpspor içerde kaybettiğimiz 2 puanını deplasmandaki 3 puanla telefi etmeye gideceğiz" dedi. 

Cumartesi akşamı oynayacağımız Erzurumspor FK maçını da değerlendiren Bayram Bektaş, "Erzurumspor maçı öncesi rakibimizi her anlamda analizini gerçekleştirdik. Bugünde son taktik çalışmamızı sahada pekiştireceğiz. Orada da geçen sezon oynayan oyuncularımız vardı. Onlarında bize doneleri oldu. Umarım dediğim gibi, Samsunspor nerede oynarsa oynasın, kazanmaya oynayacak bir kadro oluşturduk. Samsunspor'da taraftarıyla, camiasıyla, beklentisi budur. Biz buna cevap vermek istiyoruz. Rakım belki bizi olumsuz yönde etkileyebilir. Ama biz gücümüzle kuvvetimizle, oyun kalitemizle hepsinin üstesinden gelecek bir kadroyuz. İnşallah, sahada gereken mücadeleyi gösterir, oradan da 3 puan ile döneriz" diye konuştu. 

Yeni transferimiz Douglas Tanque ile ilgili de konuşan Bayram Bektaş, "Futbolcunun her geçen gün antrenman eksikliği gideriliyor. Çok şükür bir sakatlığı yok. Belirli bir seviyeye geliyor. Bu maçta da değerlendirmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.