Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Samsun'un kültür ve sanat hayatına renk katmayı sürdürüyor. Açıldığı günden bu yana kendi yeteneğinin peşinden giden binlerce çocuğun ve yetişkinin hayatına dokunan Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı bu kez de düzenlediği programla sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen Halk Dansları Topluluğu “Karadeniz’in Renkleri” ve “Anadolu’dan Geldik” sezon finali gösterileri yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programda sergilenen performanslar büyük beğeni topladı.
Karadeniz’in Renkleri sezon sonu gösterimi 1 Haziran Cumartesi günü sanatseverlerle buluşurken, Anadolu’dan Geldik gösterimi ise 5 Haziran Çarşamba akşamı sezonu kapattı.
Kültür ve sanatın kalbinin Samsun’da atmaya devam edeceğini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Konservatuvarımızda piyanodan kemana, sanat müziğinden halk danslarına birçok kurslar düzenleniyor. Bir taraftan eğitimlerle bir taraftan böyle etkinliklerle şehrimizin kültür-sanat hayatına katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu hafta da iki ayrı programda birçok yöreden esintilerin sunulduğu gösterileri izledik.  Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğumuz, gerçekleştirdikleri iki programla da bizleri kendilerine hayran bıraktılar. Halk oyunlarımız; ezgileriyle, hareketleriyle, sözüyle bizimdir, bizi anlatır. Halk dansları ekibimizi kutluyorum. Samsun kültür ve sanat alanında çok büyük bir potansiyele sahip.  Büyükşehir Belediyesi olarak bu potansiyeli artıracak her çalışmaya önem veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.