Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-09-2022 21:38

Canik Keşif Kampüsü’nün Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nün açılışını gerçekleştirdi.

Canik Keşif Kampüsü’nün Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST Karadeniz’de düzenlenen açılış töreniyle Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nün açılışını gerçekleştirdi. TEKNOFEST Karadeniz festival alanında gerçekleşen açılış törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaptı

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde geleceğin bilim insanlarının yetişeceğini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle ilçemize kazandırdığımız Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzün açılışını gerçekleştirdik. Keşif Kampüsümüzde gençlerimiz bilim ve teknoloji alanında alacakları eğitimlerle kendilerini geliştirecekler.  Keşif Kampüsümüz içerisinde bulunan atölye, laboratuvar ve uygulama alanlarını gençlerimiz için özenle hazırladık. Geleceğin bilim insanlarını Keşif Kampüsümüzde yetişecek” dedi.

Canik Keşif Kampüsü’ne Anlamlı Ziyaret

Açılış töreninin ardından BAYKAR Teknoloji Genel Müdürü ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile beraber Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Keşif Kampüsü’nde gençlerin Özdemir Bayraktar gibi bilim ve teknoloji alanında önemli çalışmalar yapacağını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Ülkemiz ve milletimiz için önemli çalışmalara imza atan, yerli insansız hava araçlarının ilham kaynağı olan Özdemir Bayraktar’ın adını Keşif Kampüsümüzde yaşatacağız. Gençlerimiz burada tıpkı Özdemir Bayraktar gibi ülkemiz ve milletimiz için önemli çalışmalara imza atacaklar” ifadelerini kullandı.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret programına Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Baykar Teknoloji Genel Müdürü ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, T3 Vakfı Genel Müdürü Ömer Kökçam ve T3 Vakfı İşletmeler Koordinatörü Muhammet Saymaz katıldı.

AdminAdmin