Canik Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilçede düzenlenen 23 Nisan Şöleni’nde bir araya gelen çocuklar bayramın tadını çıkardı. Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın birleşmesiyle Canik Belediyesi’nin düzenlediği şenlikte çifte bayram sevincini yaşayan çocuklar, düzenlenen gösteriler, eğitici ve eğlenceli aktiviteler, yarışmalar ve müzikal oyunlarla unutulmaz bir bayram yaşadı. Eğlencenin zirveye çıktığı şölende çocuklarla bir araya gelen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, onlarla oyunlar oynayıp, sahnelenen gösterileri izledi. Çocuklar, kendilerine çifte bayram sevinci yaşatan, kendileri için özel etkinlikler düzenleyen Başkan İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti. Yoğun ilgiyle gerçekleşen 23 Nisan Şöleni’ne Canik’ten ve çevre ilçelerden çocuklar ve aileler katıldı.

“Çocuklarımız yarınların temeli, geleceğin aynasıdır”

Çocukların gelecekte her alanda söz sahibi olacağını, vatan, millet ve tüm insanlık için önemli
çalışmalar gerçekleştireceğini işaret eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Çocuklarımız yarınların temeli, geleceğin aynasıdır. Gelecekte yaşamıyla örnek, çalışmalarıyla vatan, millet ve tüm insanlık adına fayda sağlayacak nesilleri bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Bizler yaşadığımız dünyayı çocuklarımızdan emanet aldığımızı, onların da ardındakilere yeniden emanet edeceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Eğitimiyle alanında uzman, kişiliğiyle örnek toplumlar için mücadele vermeli ve onlar için her türlü imkânı seferber etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Çocukların Bayramını Kutladı

İlçede iki ayrı noktada oluşturulan etkinlik alanında çocuklarla bir araya gelen Başkan İbrahim Sandıkçı, onların bayram sevincine ortak oldu. Çocuklar tarafından büyük bir sevgiyle karşılanan Başkan Sandıkçı, etkinliğe katılan çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilenerek talep ve önerilerini dinledi. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan İbrahim Sandıkçı,“ Geleceğimizin teminatı olan tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, yavrularımıza sağlık ve başarılarda dolu bir yaşam diliyorum” diye konuştu. Başkan Sandıkçı, etkinlikte çocuklara hediyeler verdi.

Canik Belediyesi tarafından Lovelet AVM ve Piazza AVM’de gerçekleştirilen 23 Nisan Şöleni’ne AK Parti  Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, aileler ve çocuklar katıldı.