Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçede düzenlenen ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören 7’den 70’e Mangala Turnuvası düzenlenen final karşılaşmalarının ardından tamamlandı. Her yaş grubundan yüzlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşen turnuvada, tarihi Türk oyunu Mangala ile doyasıya eğlenen katılımcılar, yüksek tempoda geçen mücadelelerde rakiplerini eleyebilmek için ter döktü. Turnuvada vatandaşlar ile bir araya gelen ve mücadeleleri yakından takip eden Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Dr. Mehmet Muş ile Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, tamamlanan final karşılaşmalarının ardından dereceye giren katılımcılara ödüllerini takdim etti.

Ödüller Bakan Muş ve Başkan Sandıkçı’dan

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 7’den 70’e Mangala Turnası ödül töreninde gerçekleştirdiği konuşma, gençlerin zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerine ve eğitimlerine büyük önem verdiklerini ifade etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimizin kaliteli bir şekilde eğitim almalarını, hem zihinsel hem bendensel gelişimlerini ve kendilerini en iyi şekilde yetiştirmelerine büyük önem veriyoruz. Canik Keşif Kampüsümüzde eğitimlerimiz devam ediyor. İlçemizdeki okullarımıza akıl ve zekâ oyunları sınıfları oluşturduk. Özellikle ilçemizde belirli periyotlar halinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle gençlerimizi tarihi Türk ve dünyaca bilinen akıl ve zekâ oyunlarıyla bir araya getiriyoruz. Gençler sizlerden tek bir isteğimiz var. Çok çalışmanız, kendinizi her anlamda geliştirmeniz ve sizden sonraki nesilleri yetiştirmenizdir. Ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam etmenizdir” dedi. Gerçekleşen görkemli ödül töreninde turnuvada farklı kategorilerde dereceye giren katılımcılar ödüllerini Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Dr. Mehmet Muş ile Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın elinden aldı. 3 farklı kategoride düzenlenen turnuvada tüm kategoriler için ayrı olmak üzere birinciler bisiklet, ikinciler tablet, üçüncüler ise Mangala oyunu ödüllerinin sahibi oldu.

Canik Belediyesi Hasan Doğan ve Spor ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen turnuvaya Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Dr. Mehmet Muş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu ve vatandaşlar katıldı.