Canik Belediyesi ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şubesi tarafından Samsun ve Senagal’den öğrencilerin katılımıyla düzenlenen Öğrenciler Arası Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, düzenlenen görkemli ödül töreni ile ödüllerini teslim aldı. Samsun ve Senagal’de eğitim hayatlarına devam eden öğrencilerin büyük bir ilgiyle katıldığı yarışmada, iki ülke arasında gönül köprüleri kuruldu. Senegal’den öğretmen ve öğrencilerin uzaktan bağlantı ile katıldığı ödül töreninde 5 ayrı kategoride ödüller veridi.

“Şiir, duygu dünyamızı genişleten bir yolculuktur”

Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, programda gerçekleştirdiği konuşmada Öğrenciler Arası Şiir Yarışması’yla şiirin evrenselliği ile Samsun ve Senegal arasında kurulan gönül bağını daha da güçlendirmiş olduklarına işaret etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Şiir, duygu dünyamızı genişleten, teneffüs ettiğimiz atmosferi yeniden anlamlandırdığımız bir yolculuktur. İşte bundandır ki, kazandığı evrensel formuyla şiir, bugün bireyler arasında birliktelik bağlarını güçlendirirken, bizlere kendimizi keşfedeceğimiz, hikâyemizi yeniden yazacağımız bir ortam sunmaktadır. Tertip ettiğimiz bu güzide yarışmayla şiirin evrenselliği ile Senegal ve Samsun’daki öğrencilerimizi bir araya getirerek iki ülke arasında olan gönül bağılarını daha da kuvvetlendirmiş olduk. İnsanlığın ortak mirası, şiirin birleştirici gücüne inanarak yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Ödül törenine katılan öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan İbrahim Sandıkçı, uzaktan bağlantı ile Senegal’den katılan ve salonunda bulunan öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Başkan Sandıkçı’ya Teşekkür

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız programda gerçekleştirdiği konuşma Başkan İbrahim Sandıkçı’nın her zaman eğitime ve kültürel faaliyetlere destek verdiğini ifade ederek, “Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şubesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şiir okuma yarışmamızın hamiliğini Canik Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sandıkçı üstlenmiş olup, bu tür sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinde bizlere her zaman destekçi olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Canik Belediyesi’nden 25 Bin Türk Lirası Ödül

Canik Belediyesi ve Eğitim-Bir Sen Samsun 1 Nolu Şubesi tarafından düzenlenen yarışmada, jüri değerlendirmelerinin ardından dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi. Canik Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen ve 5 ayrı kategoride ödüllerin sahibini bulduğu yarışmada toplam 25 bin Türk lirası ödül verildi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine Senegal Yunus Emre Enstitüsü Koordinatör Vekili Halil İbrahim Efe, Eğitim-Bir Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, protokol üyeleri ile Samsun ve Senegal’den öğretmen ve öğrenciler katıldı.