Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümüne özel olarak Çarşamba Belediyesi Tiyatro Okulu tarafından hazırlanan ‘Çanakkale’den İstiklale’ tiyatro oyunu, 18 Mart Cumartesi akşamı saat 19.30’da Çarşambalı seyircisiyle buluşacak.

Yöneten koltuğunda ve oyuncu kadrosunda Onur Şahin’in  olduğu oyunun oyuncu kadrosunda ise; Eren Kocakaya, Şimal Okutur, Emre Uyanık, Buse Yılmaz, Esin Yılmaz, İrem Cebe, Nurselin Bıçakçı, Buğra Yalçıntaş, Tolga Olfaz, Öznur Kurnaz, Ercan Ankaralı, Cafer Sadık Ceyhan ve Rabiya Altaş yer alıyor. Oyunun asistanları ise Yaren Yılmaz ve Zeynep Demirbilek.

“Bir destanın adıdır Çanakkale!”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Tüm imkansızlıklar içinde bir destanın yazıldığı yerdir Çanakkale! Çanakkale Zaferi; tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin, vatanı için birlik ve beraberlik içinde Çanakkale’de, bütün imkânsızlıklara rağmen verdiği milli mücadelenin destanıdır. 18 Mart, yüz binlerce vatan evladının şehit olduğu ama tarihe altın harflerle ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünün kazındığı günün yıl dönümü.. Bu özel günde, Çarşamba Belediyesi Tiyatro Okulumuz, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümüne özel ‘Çanakkale’den İstiklale’ tiyatro oyununu seyircisiyle buluşturacak. Sahneye koyduğumuz bu oyunumuz ile Al Bayrağımız uğruna mücadele etmiş kahraman ecdadımızı anmış olacağız. Oyunumuzun ilk seansı 17 Mart Cuma günü geleceğin büyüklerine; öğrencilerimize yönelik olacak. 18 Mart Cumartesi akşamı saat 19.30’da ise tüm hemşehrilerimizin katılımına açık olarak gerçekleşecek seansımızda, Cemil Şensoy Kültür Merkezimizde Çarşambalı hemşehrilerimizle buluşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm hemşehrilerimizi de oyunumuza bekliyorum” diye konuştu.