Siyaset
Giriş Tarihi : 20-03-2023 22:20

CHP Samsun'da Liste Savaşları... Kadın adaylar iddialı

CHP'de aday adaylığı başvuru süresinin dolmasına kısa bir süre kala iddialı adaylar Parti Meclis Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Av. Gülay Deveci ve Dr. Melis Kalkavan CHP'den aday adayı oldular.

CHP Samsun'da Liste Savaşları... Kadın adaylar iddialı

Partinin Samsun listesinde ilk üç sırasında yer almak için kıyasıya bir yarış devam ederken, kadın adayların hırslı olması gözlerden kaçmıyor. Samsun milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun eski Milletvekili Rahmetli İhsan Kalkavan"ın kızı Melis Kalkavan ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşi Av. Gülay Deveci çalışmalarına hız verdi.

Bu dönem Samsun'dan 3 milletvekili ile meclise gitmeyi hedefleyen CHP'de kadın adayların liste savaşı devam ediyor. 3 kadın adayın iddialı olması ve Samsun Milletvekili listesinin ilk sıralarında yer almak istemesi rekabeti de kızıştırıyor.

Kendi alanlarında başarılı olan üç ismin listelerde hangi sıralarda olacakları parti teşkilatlarında ve Samsun kamuoyunda dikkatli bir şekilde takip edilirken, 2 dönemdir CHP'den Samsun milletvekili olan Kemal Zeybek'in bu dönem genel merkez tarafından aday gösterilmeyecegi de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

AdminAdmin