Siyaset
Giriş Tarihi : 13-11-2023 10:58

CHP Samsun'dan Sosyal Demokrat Belediyecilik Konferansı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı Cumhuriyetin 100. yılında "Sosyal Demokrat Belediyecilik" konferansı düzenlendi. Türkiye'nin deneyimli siyasetçisi Murat Karayalçın'ın konuşmacı olduğu konferansa Karadeniz bölgesinden birçok belediye başkanı, milletvekili ve il başkanı katılım sağladı.

CHP Samsun'dan Sosyal Demokrat Belediyecilik Konferansı

Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ ve Yönetim kurulu tarafından düzenlenen Samsun'un efsanevi Başkanlarından Muzaffer Önder anısına "Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı" gerçekleştirildi. Devlet eski bakanlığı, İçişleri eski bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve SHP Genel başkanlığı yapan Murat Karayalçın'ın konuşmacı olduğu konferansta yerel seçimler öncesi "sosyal demokrat belediyecilik" hakkında bilgi aktarımı sağlandı.

Yürekten Kutluyorum

Konuşmalarına Muzaffer Önder'i rahmet ve saygıyla anarak başlayan Karayalçın "İl yönetimimizi, il başkanımızı, rahmetli belediye başkanımız Muzaffer Önder’e karşı göstermiş oldukları bu vefalı davranışları nedeniyle yürekten kutluyorum. Parti olarak bizim bu tür davranışlara, anlayışlara, bu tür jestlere çok ciddi olarak ihtiyacımız var" diye konuştu.

Türkiye'nin en pahalı suyunu içiyoruz.

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışına dikkat çeken ve Muzaffer Önder'in görev süresi boyunca Samsun halkının 100 yıl sonrasını düşünürek alt yapı çalışmalarını planladığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl başkanı Özdağ "Muzaffer Önder’in cazibe ile kente akıtarak bize neredeyse bedavaya içirdiği suyu, bugün cüzdanlarımızı yaka yaka Türkiye’nin en pahalı suyunu içiren belediye başkanı farkı budur” dedi.

Karadeniz Bölgesinin Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarından Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Borçka Belediye Başkanı Özcan Orhan, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Samsun Milletvekili Murat Çan, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz'in ve Cumhuriyet Halk Partisi İl ve ilçe örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen konferans, Samsun halkı tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.

AdminAdmin