Siyaset
Giriş Tarihi : 02-11-2022 00:23

CHP'li Türkel Salıpazarı Barajını sordu

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Salıpazarı İlçe Başkanı Dursun Darendeli ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Salıpazarı baraj sahasında incelemelerde bulundu.

CHP'li Türkel Salıpazarı Barajını sordu

İnceleme sonrasında yapmış olduğu açıklamada CHP İl Başkanı Fatih Türkel;

2017 yılında sözde Salıpazarı barajı inşaatı ihale edilmiş teslim yapılmış lakin bir türlü inşaata başlanmamıştı. 2019 yılında baraj olmadığından dolayı Salıpazarı ve Çarşamba ovası yaşanan sel felaketinde sular altında kalmış binlerce hektar tarım alanı ve ürün ziyan olmuş 2 vatandaşımızda hayatını kaybetmişti. Bugün yapmış olduğumuz incelemelerde gördük ki aradan geçen 5 yıla rağmen halen burada şantiye binalarından başka çakılı bir çivi yok.

Geçen sene de buradaydık bugün de aynı yerde görüyoruz ki inatla ve ısrarla Salıpazarı barajı inşaatına başlanmıyor kış sezonuna girdik. Yağmur mevsimi başladı. Allah vermesin istenenin beklenenin üzerinde tekrar bir yağmur yağar Salıpazarı-Terme sular altında kalırsa binlerce hektar arazi yeniden kullanılamaz hale gelirse Allah korusun yaşanılan selde can kaybı ile karşılaşırsak bunun vebalini kim ödeyecek?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ‘ödenek hazır bu sefer başlıyoruz’ diyeli 3 yıl oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ‘barajı devraldık en kısa zamanda bitiriyoruz’ diyeli 2 yıl oldu.

Millet bahçelerine Samsun’daki rant alanlarına milyonlarca TL ödeme yapan AKP Büyükşehir Belediye Başkanına ve AKP'li Milletvekillerine sesleniyoruz.

Bir an önce gelin Salıpazarı’na Çarşamba ovasına sahip çıkın. Eğer bir sel olursa bu selin altında sadece Çarşamba ovasında tarım yapanlar, Salıpazarlı hemşerilerimiz değil AKP'de kalacaktır. Dedi.

AdminAdmin