Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, Vezirköprü’nün yüksek köylerinden ses yükseltti.

Seçim çalışmaları ve bayram ziyaretleri kapsamında Asarcık ve Vezirköprü’ye giden Usta, Asarcık’ta kalabalık bir grupla Seçim Koordinasyon Merkezi açarak, burada Asarcıklı partili ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Asarcık’ta esnaf ziyaretleri de yapan Usta, buradaki programlarından sonra Vezirköprü’ye geçti. Usta, bayramlaşmanın ardından Vezirköprü’nün uzak köylerini ziyaret etti.

VEZİRKÖPRÜ’NÜN TÜM SORUNLARINI MASAYA YATIRACAĞIZ

Öğürlü, Alanşeyhi, Karadoruk, Boruk, Salıalan, Sarıdibek ve Tahtaköprü’de vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Usta, buralarda yaptığı konuşmada; bölgenin birçok sorunu olduğunu, bunların düzeltilmesi için uzun yıllardır Meclis çatısı altında mücadele verdiklerini ve 14 Mayıs’tan sonra iktidar olduklarında Vezirköprü’nün tüm sorunlarını masaya yatıracaklarının sözünü verdi.

ÖĞRENCİLER OKULLARINA GİDEMİYOR

Usta sözlerine devamla, “Köy ziyaretleri esnasında bir çok konuda belediye ile ilgili sorunlar, sağlık ocağı yetersizliği, doktor yetersizliği, öğretmen yetersizliği, işsizlik ve süt ineklerinin kesime gönderilmek zorunda kalındığı gibi bir çok sorunla ilgili şikayetler geliyordu. Ama daha acil bir konu var ki; Kızılcakuru, Küçükkale, Tavşan Dağı yolu 11 gündür heyelan yüzünden kapalı. Öğrenciler okullarına gidemiyor, dağlardan gitmek zorunda kalıyor. Bu hiçbir şekilde izah edilemez.” dedi.

ÇOK AZ KALDI

Usta, “Vezirköprülü ve Samsunlu hemşerilerimiz müsterih olsunlar, tüm sorunları biliyoruz ve çözümlerimiz hazır. İYİ Parti iktidarında Samsunumuzu ve tüm ilçelerini hak ettiği güzel günlere kavuşturacağız, çok az kaldı” dedi.