Güncel
Giriş Tarihi : 24-11-2022 23:36

Etiket Makinesi

Etiket Makinesi

Etiket makinesi belirli ölçülerde ve aynı zamanda şekillerde hazırlanan etiketleri cam, şişe, pet, kavanoz veya teneke gibi malzemelerin üzerine yapıştırmak için kullanılır. Özellikle marketlerde veya sanayi işletmelerinde malzemelerin isim veya fiyat etiketleri bu makineler ile yapıştırılır. El ile kullanılacak şekilde küçük ebatlarda üretilen bu makineler sahip oldukları özel mekanizma ile gün içinde binlerce etiket basılmasını sağlayabilirler. En çok kullanılan etiket makinesi çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • El Tipi Etkilet Makinesi
 • Masastü Etkilet Makinesi
 • Tam Otomatik Etiket Makinesi
 • Yarı Otomatik Etiket Makinesi
 • Sabit Etiket Makinesi
 • Endüstriyel Etiket Makinesi

Her türlü malzemenin etiketlenmesini sağlayabilen bu makineler makara veya şerit halinde verilen kendinden yapışma özelliği olan kağıtları kullanırlar. Ana işlevleri ise bu kağıtların üzerine istenen bilgileri yazarak istenen boyutlarda keserek istenen yere yapıştırmaktır. Gün içinde birçok alanda ihtiyaç olan bu makineler kullanıcı tarafından bilgi girilmesini sağlayan bir bilgisayara sahiptirler. Bu sayede kullanıcı etiketlerde yazması gereken bilgileri girerek dilediği kadar etiket hazırlayabilir. Yapıştırma işlemi sırasında etiketler transfer kağıdından sıyrılır ve daha sonra istenen zemine vakum pompası vasıtası ile yapıştırılır. Genellikle basit ir çalışma yapısına sahip olması ile bilinen bu makineler tek kişi tarafından kolay bir şekilde kullanılabilirler. Etiket makinesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgi için sizde dilediğiniz zaman sanayiden.com üzerinden tüm bilgileri alabilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Aletleri / Ekipmanları

Evlerimizde bulunan mutfaklar ile endüstriyel mutfaklarda kullanılan aletler arasında bazı farklı olabilir. Bu sebeple endüstriyel mutfak aletleri / ekipmanları hakkında bir araştırma yapıldığı zaman bu aletlerin çok daha farklı oldukları görülebilir. Bu tarz mutfaklarda en çok kullanılan aletleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kemik Kesme Makinesi
 • Kıyma Makinesi
 • Et Dövme Makineleri
 • Et Parçalama Makinesi
 • Üst Düzey Donanımlı Fırınlar
 • Kaynatma Kazanları
 • Donanımlı Izgara Düzenekleri

Özellikle otel veya restoran mutfakları endüstriyel mutfak olarak adlandırılırlar. Bu tarz mutfaklarda evlerimizde ki mutfaklarda kullandığımız ekipmanlara benzemelerine rağmen çok daha üst düzey özelikleri olan birçok farklı ekipman bulunabilir. Daha büyük, daha dayanıklı veya daha özel ekipmanlar bu mutfaklarda çok daha farklı yemekler yapılabilmesini sağlar. Çünkü bu mutfaklar gün içinde birçok kişiye hitap ettiği için doğal olarak kullanılan ekipmanlar da farklı olmaktadır.

Endüstriyel mutfak aletleri / ekipmanları denince akıllara birçok farklı seçenek gelmektedir. Bunların her biri farklı özelliklere sahip oldukları gibi aynı zamanda farklı amaçlar için kullanılmaktadırlar. Örneğin oteller gibi gün içinde yüzlerce hatta binlerce kişiye hizmet veren mutfaklarda her yerde görmeye alışkın olmadığımız birçok farklı ekipmanlar ile karşılaşabiliriz. Eğer endüstriyel mutfak aletleri / ekipmanları hakkında işin uzmanlarından en doğru bilgileri almak isterseniz o zaman sanayiden.com sizin için en doğru adres olacaktır.

AdminAdmin