Türkiye İşçi Partisi Samsun 1. sıra milletvekili adayı Av. Arslan Bolat öncülüğünde düzenlenen TipFest, “İnat Edenlerin Festivali” sloganıyla sonunda gerçekleştirildi. Yasal izinler süreci nedeniyle ertelenmek durumunda kalan TipFest, Av. Arslan Bolat ve ekibinin uzun uğraşları sonucunda dün akşam saatlerinde konuklarını ağırladı.

Samsunlu gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan festivale çok sayıda insan katıldı. Konser ve dansların eşlik ettiği gecede konuklar doyasıya eğlencenin tadını çıkardı. Bugünlük şarkılarıyla dinleyicisini mest etti.

TipFest kapsamında Latin Dansları Gecesi de düzenlendi. Başta Arslan Bolat da dahil olmak üzere katılımcıların sergilediği Latin Dansı performansı ise izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Av. Arslan Bolat Açıklamalarıyla Dikkat Çekti
Festivalde sahneye davet edilen Türkiye İşçi Partisi Samsun 1. sıra milletvekili adayı Av. Arslan Bolat bazı açıklamalarda bulundu. Sözlerine “Merhaba dostlar, hoş geldiniz. Benim en çok acı çektiğim zamanlar sevdiklerimden uzak kaldığım zamanlar. O yüzden bu kadar araya mesafe koyarsanız üzülürüm. Lütfen herkes buraya doğru gelsin.” diyerek başladı.

Bolat açıklamalarında, üniversiteli öğrencilerin sorunlarına değinerek, “Dostlar, biz öyle bir zamandan geçtik ki ne eğlenmeyi bildik ne de eğlenebilmek için umut etmeyi. Biz böyle bir festival yaparken, biz böyle bir yola çıkarken ve şarkılar söyleyip dans edelim derken, istediğimiz tek bir şey vardı; dans etmeye umut etmeye devam edin. Şarkı söyleyebilmeyi umut etmeye devam edin.” dedi. Kendi üniversite yıllarından örnekler göstererek “Üniversite dönemlerinde ben hatırlıyorum, bizim festivallerimiz yetmez, biz alternatif festivaller, alternatif eğlenceler düzenlerdik. Ama şu anda geldiğimiz noktada üniversiteli arkadaşlarımız o festivallerinden bile mahrumlar. Üniversiteli arkadaşlarımız dışarda bir öğün yemek yerken bile düşünmek zorundalar. Sinemaya giderken düşünmek, konsere giderken düşünmek, tiyatroya giderken düşünmek zorundalar.” diyerek, bugün gelinen son noktaya dikkat çekti.

Bolat: “Seslerin Arasında Tek Bir Şey Vardı, Umut…”
TİP Samsun 1. sıra milletvekili adayı Av. Arslan Bolat açıklamalarında ayrıca umut etmenin öneminden bahsetti. “Biz öyle bir noktaya geldik ki artık umut etmeyi unuttuk. Ve birkaç zaman önce karşımıza 4 tane milletvekili çıktı. Ve bunlar avazı çıktığı kadar bağırdılar ve bağırırken seslerinin arasında para yoktu, rant yoktu, amaç yoktu. Seslerinin arasında tek bir şey vardı, umut vardı dostlar. Umut vardı…” dedi.

Bolat: “Bu Karanlıktan Hep Beraber Çıkacağız”
Diğer yandan ‘İnat Edenlerin Festivali: TipFest’ etkinliğinin ne zorlu şartlar altında gerçekleştirildiğinden de bahseden Bolat, “Bugün biz bu festivali, eğlenceyi, müziği, ne derseniz deyin, çok uğraştık. Denizin kenarında olsun, göğün altında olsun diye uğraştık olmadı. Denizin kenarında olmasın, en azından göğün altında olsun, yamacımızda yeşillikler olsun diye uğraştık, olmadı. Hiçbir şey olmazsa sevdiklerimiz yanımızda olsun dedik ve şu anda buradayız. Arkadaşlar, şu anda benim sizden tek bir isteğim var ne yaparsanız yapın ne isterseniz isteyin, hayalinizde ne olursa olsun hiç önemli değil, tek bir şey var arkadaşlar. Umut etmeye devam edin. Biz bu karanlığı aydınlığa çıkaracağız. Biz bu karanlıktan hep beraber çıkacağız. Biz dans etmeye devam edeceğiz. Biz şarkı söylemeye devam edeceğiz ve bu müzik hiç susmayacak.” dedi. 

Konuşmasında ayrıca çıktığı yolda ve verdiği mücadelede gençlere ne kadar önem verdiğinden bahseden Bolat, “Biz Türkiye İşçi Partisi’yiz. Emeğin, işçinin, emekçinin partisiyiz. Ama her şeyden öte de ben gençlerin yanındayım, gençlerle birlikteyim. Ben sizinle beraber eğleniyorum. Ben sizinle beraber üzülüyorum. Sizinle beraber keyif alıyorum. O yüzden biz burada birlikte başladık ve birlikte bitireceğiz ve birlikte devam edeceğiz. Lütfen dostlar, lütfen, geldiğimiz nokta ne olursa olsun, bu süreci beni yalnız olarak uğurlamak zorunda bırakmayın. Bu süreçte benim yanımda, omuzumun dibinde ve yamacımda olun, ben başka bir şey istemiyorum. Ve bir an, bir saniye, bir ufak dakika dahi umutlanabildiğiyseniz ne mutlu bize. Biz elimizdeki her şeyi bunun için uğraştık bunun için yaptık ve bunu sağlayabildik demektir. Umutlarınız daim olsun, gökyüzünüz hep mavi kalsın.” ifadelerini kullandı.