Alparslan Mahallesi'nde gerçekleştirilen mitingde vatandaşlara hitap eden Çiğdem Karaaslan, Fevzi Çakmak ve Bahçeler Mahallelerinden de yüksek katılımın olduğu mitingde önemli açıklamalarda bulundu.
AK Parti'yi milletle birlikte kurduklarını belirten Çiğdem Karaaslan, "Partimizi kuran milletimizdi, biz sadece tabelasını astık. AK Parti ile milletimizin önünde yeni bir ufuk açtık ve geçmiş döneme damgasını vuran yasakları, engellemeleri, vesayeti birer birer ortadan kaldırdık, ülkemizin gündemine demokrasi ve kalkınma atılımlarımızı aldık." diye konuştu.
“İktidarda olduğumuz 20 yılda karşımıza çıkarılan her zorluğu Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliği, milletimizin güçlü desteğiyle aştık" diyen Karaaslan, "Ülkemiz ne zaman yeni bir kalkınma hamlesi başlatmak istese, ne zaman bir atılım yapmaya başlasa önümüzü kesmeye çalıştılar, Türkiye’yi durdurmak isteyenlerin karşısında dimdik durduk, oyunlarını bozduk, ekonomimize yönelik saldırıları def ettik, darbe girişimlerini engelledik. Şimdi yeni bir dönemin arifesindeyiz, ülkemiz için ‘Şahlanış Dönemi’ olarak tanımladığımız yeni bir dönem başlıyor. 14 Mayıs bu dönemin miladı olacaktır" dedi.
Siyaseti ülkeye ve millete hizmetin vesilesi olarak gördüklerini ve halkın beklentileri doğrultusunda gayretle çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Karaaslan, "Liderimiz, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ömrünü halka hizmet için adadı. Bugün ister birileri Kandil'den, oradan buradan talimatlar alsınlar, ister terör örgütü sözde elebaşları, vatan hainleri videolar yayınlayıp göndersinler, bizler sahada halkımızla iç içeyiz, görüyoruz ve biliyoruz ki bu millet bunlara asla fırsat vermez. Bu aziz millet Türkiye Yüzyılı’nın önünde duranlara asla geçit vermez. Ülkemiz için daha yapacak çok işimiz var. Sn. Cumhurbaşkanımız her yeni gün yeni müjdeleri milletimizle paylaşmaya devam ediyor, toplumun tüm kesimlerinin sesine kulak veren bir anlayışla milletimiz ne istiyorsa onu gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.